Home » Trendy, tutoriale » Wytrzymały manicure w domu – paznokcie jak po wizycie u kosmetyczki

Wytrzymały manicure w domu – paznokcie jak po wizycie u kosmetyczki

Kwi 22, 2020 | Trendy, tutoriale

Fanki wizyt u kosmetyczek przez pewien czas będą musiały zadbać o siebie same. Wiąże się to nie tylko z zakupieniem dodatkowych akcesoriów kosmetycznych, ale również ze zdobyciem nowej wiedzy i umiejętności. Najlepszym wyborem będą wytrzymałe lakiery, które sprostają nowym warunkom i pozostaną nienaruszone nawet po intensywnych porządkach. W poniższym artykule zgromadziliśmy kilka pomysłów na modne i jednocześnie trwałe sposoby upiększania paznokci. Zapraszamy do lektury.

Jakie akcesoria i kosmetyki do manicure przydadzą się w domu?

Trwałość manicure nie zawsze zależy tylko od kosmetyków, ważna jest również odpowiednia ich aplikacja. Na szczęście właściwych technik możemy nauczyć się sami, co pozwoli cierpliwie czekać na wizytę u ulubionej kosmetyczki.

Do listy domowych niezbędników kosmetycznych należą:

  • zmywacz bezacetonowy – delikatny dla skórek i paznokci, służy nie tylko do zmywania lakieru, ale również do odtłuszczania płytek po zabiegach pielęgnujących;
  • pilniczek szklany lub ceramiczny – najdelikatniejsze pilniki, nie powodują pękania płytek ani tworzenia się nieprzyjemnych zadziorów;
  • polerka do paznokci – przydatna do wygładzenia płytek;
  • drewniane patyczki do skórek – delikatnie podważają i odsuwają skórki, ponadto można je wykorzystać do ściągnięcia nadmiaru lakieru;
  • cążki – czasami skórki nie wyglądają dobrze, w takich sytuacjach przydadzą się obcinaczki, którymi delikatnie wytniemy ich nadmiar;
  • oliwka dla dzieci – tani sposób na zmiękczenie skórek i wykończenie po malowaniu;
  • baza pod lakier – lakier będzie trzymał się o wiele dłużej, jeśli nałożymy pod niego bazę. Nie musi to być specjalny preparat, taką rolę świetnie spełniają odżywki do paznokci tworzące warstwę ochronną;
  • top coat – czyli lakier, który nakładamy na już pomalowane paznokcie. Jego zadaniem jest chronienie płytki przed uszkodzeniami mechanicznymi. Można użyć także zwykłego bezbarwnego lakieru. Będzie to tańsza alternatywa, jednak równie skuteczna;
  • lakier do paznokci – gwóźdź programu, bez niego nie powstanie manicure, chyba że naszym celem jest nałożenie jedynie warstwy ochronnej. Warto mieć pod ręką kilka ulubionych kolorów, dzięki którym z łatwością podejmiemy się różnych eksperymentów;
  • krem do rąk – po wszystkim warto czymś posmarować ręce. Pamiętajmy, że zmywacze działają wysuszająco na całe dłonie, a nie tylko na płytki.

 

 

Wytrzymały manicure w 5 krokach – zrób to sama, bez kosmetyczki

Co zrobić, żeby lakier wytrzymał na paznokciach około tygodnia? Większość kobiet zapewne odpowie, że tyle może utrzymać się tylko lakier hybrydowy, jednak te zwykłe również mogą wyglądać nieskazitelnie i to rekordowo długo. Kluczem jest odpowiednie nakładanie preparatów na paznokcie i utrzymanie dłoni w dobrej kondycji. Wysuszone i szorstkie płytki wchłoną lakier nierówno, co może wiązać się z szybkim tworzeniem się odprysków.

Podobnie jest z pękającymi paznokciami – źle położony lakier może je dodatkowo osłabić i warstwa preparatu odejdzie wraz z kawałkiem płytki. Co możemy zrobić w takiej sytuacji? Najpierw zadbać o dłonie, zrobić im małe SPA oraz odpowiednio nawilżyć, a następnie położyć lakier, który zabezpieczy je przed dalszymi uszkodzeniami.

Krok 1 – oczyszczanie paznokci

Zanim zaczniemy nakładać lakier na paznokcie, należy je dokładnie oczyścić. Najpierw zmywamy starą warstwę lakieru za pomocą zmywacza, a następnie namaczamy dłonie w ciepłej wodzie z dodatkiem olejku i soli. Pozwoli to zmiękczyć skórki, co ułatwi kolejny etap.

Krok 2 – usuwanie skórek, obcinanie paznokci i piłowanie

Nawilżonych skórek łatwo pozbyć się przez podważanie, wtedy niemalże same schodzą z paznokcia. Ponadto miękkie płytki łatwiej kształtować i obrabiać pilnikiem.

Krok 3 – matowienie paznokci

Po zabiegach nawilżających i usuwaniu skórek warto płytki dodatkowo zmatowić. W ten sposób pozbędziemy się tłustej warstwy, która skraca żywotność położonego lakieru. Odtłuszczamy nie tylko same paznokcie, ale także ich okolice.

Krok 4 – nakładanie 2 warstw lakieru na paznokcie

Jedna warstwa lakieru nie zawsze wystarcza. Szczególnie jeśli wybieramy intensywny odcień, który potrzebuje głębi, aby wyglądać jak z reklamy. Kilkoma warstwami lakieru możemy też eksperymentować z gradientami, naklejkami i wzorami z szablonów. Na wszystko warto położyć top coat, co dodatkowo zabezpieczy paznokcie przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Krok 5 – nawilżanie rąk po malowaniu lakierem

Nie zapominajmy, że po wszystkim należy jeszcze raz dokładnie nakremować ręce. Skóra odwdzięczy się nam później gładkością i zdrowym blaskiem. Jedyne co warto mieć na uwadze, to odczekanie aż lakier wyschnie i stwardnieje, gdyż niektóre kremy mogą “nadgryźć” miękką powłokę, co pozbawi lakier blasku.

Łatwe do wykonania pomysły na paznokcie

Niektóre z nas mają tak mało czasu, że nie wystarcza go na paznokcie. Teraz sytuacja nieco się odmieniła i próbujemy same o siebie zadbać. Jeśli robisz manicure pierwszy raz, to zacznij od prostszych propozycji, takich jak malowanie płytek na jednolity kolor lub francuski manicure. Minimalistyczne wzory są cały czas w modzie, a kilka losowo namalowanych kropek może okazać się strzałem w dziesiątkę. Warto też wypróbować naklejki na paznokcie, które wystarczy zamalować warstwą przezroczystego lakieru.