Home » Inspiracje kolorystyczne » Sposoby na lustrzane paznokcie – jak je zrobić?

Sposoby na lustrzane paznokcie – jak je zrobić?

Kwi 5, 2019 | Inspiracje kolorystyczne

Lustrzane paznokcie to jeden z najodważniejszych i najbardziej ekstrawaganckich pomysłów na manicure. Wymaga także użycia specjalnych narzędzi i przyborów, aby efekt był estetyczny i solidny. Jak go osiągnąć? Przeczytaj ten artykuł, aby się dowiedzieć.

Sam lustrzany i metaliczny efekt na paznokciach nie jest niczym nowym. Kilka lat temu był to jeden z najpopularniejszych paznokciowych trendów, jednak powrócił w wielkim stylu od kiedy znalazł się także w zasięgu posiadaczek paznokci hybrydowych. Na osiągnięcie efektu chromu na paznokciach jest kilka sposobów.

Tradycyjny lakier do paznokci z efektem lustra

Najprostszą metodą osiągnięcia efektu lustra na płytkach paznokci jest pomalowanie ich specjalnym błyszczącym lakierem. Rynek oferuje ich wiele w kilku ciekawych odcieniach, które można bez problemu kupić w zwykłych drogeriach.

Przy wyborze tradycyjnego lakieru musimy jednak pamiętać, że specjalna, lustrzana powłoka będzie bardzo podkreślać wszelkie ubytki i nierówności naszych paznokci oraz uwidoczni wszystkie smugi i niedociągnięcia pędzelka, dlatego przed nałożeniem warstwy należy szczególnie zadbać o wyrównanie i wypolerowanie płytek paznokci, a samą aplikację wykonywać możliwie jak najstaranniej.

Aby efekt utrzymał się dłużej, warto nałożyć na lakier dodatkową warstwę utrwalacza.Paznokcie lustrzane jak je zrobić

Źródło: pinterest.com

Lustrzane naklejki na paznokcie – jak je aplikować?

Lustrzane naklejki na paznokcie również możemy nabyć w drogeriach, jednak ich aplikacja jest odrobinę bardziej czasochłonna, wymaga bowiem większego skupienia. Efekt jednak zdecydowanie wart jest poświęconego czasu!

Przed ich aplikacją musimy wykonać staranny manicure i odpowiednio przyciąć naklejki, aby były dobrze dopasowane do kształtu naszych paznokci. Samo ich nałożenie musimy wykonać bardzo starannie, aby nie powstały żadne zagięcia czy zmarszczki na ich powierzchni, ponieważ w wypadku błyszczących naklejek każda skaza będzie bardzo widoczna. Chcąc więc skorzystać z „lustrzanek” warto udać się do manikiurzystki, która zadba o odpowiednią jakość wykonania takiej stylizacji paznokci.

Na nałożone naklejki warto zaaplikować utrwalacz lub chociaż bezbarwny lakier, który wzmocni efekt i nada paznokciom dodatkowego blasku.

Źródło: pinterest.com

Błyszcząca folia transferowa na paznokcie – jaki daje efekt?

Inną dostępną na rynku metodą lustrzanej stylizacji paznokci jest nakładanie na nie specjalnej folii transferowej. Tego rodzaju folię należy przyłożyć do mokrej jeszcze warstwy specjalnego kleju (jeżeli chcemy uzyskać efekt lustra na całej płytce paznokcia), lub do wyschniętego już lakieru (jeśli zależy nam na stworzeniu nieregularnych błyszczących wzorów). Następnie folię musimy dobrze docisnąć, aby jej błyszcząca powierzchnia przykleiła się do paznokcia. Po delikatnym oderwaniu na płytce pozostanie lustrzana warstwa.

Rynek oferuje wiele rodzajów i kolorów folii, przez co na pewno znajdziesz coś odpowiedniego do wykończenia swojej stylizacji paznokci. Lustrzane paznokcie zdobione folią transferową

Źródło: pinterest.com

Korzystając z folii możesz też wykonać zachwycający efekt broken glass. Uzyskasz go przez pocięcie folii na małe, nieregularne kawałki i nałożenie ich na powierzchnię paznokcia. Po utrwaleniu ich utwardzaczem bądź bezbarwnym lakierem twoje paznokcie zyskają spektakularny wygląd i na pewno zwrócą uwagę twoich znajomych.Lustrzane paznokcie z efektem broken glass

Źródło: pinterest.com

W zależności od tego, jakiego koloru lakieru użyjesz jako bazy, możesz wyglądać niewinnie i delikatnie, lub drapieżnie i uwodzicielsko – niezależnie od tego, co wybierzesz, zawsze jednak możesz mieć pewność, że twoje lustrzane paznokcie zachwycą!

Magiczny lustrzany pyłek do wcierania

Tak jak kopciuszek do przemiany w królewnę w szklanych pantofelkach potrzebował magicznej interwencji wróżki, tak i my, chcąc wykonać lustrzane paznokcie, możemy skorzystać z magicznego pyłku.

W taki specyfik łatwo zaopatrzymy się w każdej drogerii, a wykonane za jego pomocą paznokcie będą prawdziwym hitem! Sam proszek dostępny jest w kilku różnych wersjach kolorystycznych – poza srebrną i złotą, które zagwarantują ci efekt lustra lub metalu na paznokciach, możesz się zdecydować także na pyłek holograficzny, pyłek dający efekt syrenki lub kameleona. Kolor poblasku zależy także od barwy lakieru, którego użyjemy jako bazy, co jeszcze bardziej poszerza wachlarz naszych możliwości jeśli chodzi o lustrzany manicure.Paznokcie z efektem holograficznym

Źródło: pinterest.com

Nakładanie pyłku jest niezwykle proste – polega na wcieraniu go w wyschniętą warstwę lakieru położoną na paznokciu. Do tego celu dobrze użyć aplikatora do cieni, ponieważ za jego pomocą wetrzemy pyłek precyzyjnie. Możemy także zrobić to palcami, ale ta metoda nie jest tak efektywna i sporo przy niej zachodu ze sprzątaniem. Następnie pędzelkiem zmiatamy nadmiar proszku z paznokcia i palca, a na wtartą i wypolerowaną błyszczącą warstwę nakładamy utrwalacz.Lustrzany efekt na paznokciach uzyskasz przez wcieranie specjalnego pyłku

Źródło: pinterest.com

Paznokcie z efektem lustra, jeśli tylko wykonamy je starannie, wyglądają pięknie, bardzo efektownie i niecodziennie. Wszystkie opisane metody lustrzanej stylizacji paznokci możemy wykonać oczywiście także przy użyciu lakierów hybrydowych, co zapewni im większą trwałość i ładniejsze wykończenie. Trzeba jednak pamiętać, że tego rodzaju lakiery wymagają także wykorzystania specjalnej lampy UV lub LED i wcześniejszego staranniejszego przygotowania paznokci.

Przymierzając się jednak do wykonania takiego lustrzanego manicure’u, musimy zwracać szczególną uwagę na jakość wykorzystanych materiałów i sprzętu. Warto w nie zainwestować, ponieważ dobrze wykonana lustrzana stylizacja paznokci upiększy je na długi czas i nie zniszczy przy okazji ich delikatnych płytek.