Home » Manicure hybrydowy » Samodzielnie czy u profesjonalisty – gdzie lepiej wykonać manicure hybrydowy?

Samodzielnie czy u profesjonalisty – gdzie lepiej wykonać manicure hybrydowy?

Mar 12, 2019 | Manicure hybrydowy

Posiadanie pięknych, solidnie wykonanych paznokci jest bardzo kusząca perspektywą. Manicure hybrydowy zapewnia paznokciom eleganckie i różnorodne wykończenie zależne od naszych preferencji. Jeśli chcesz wykonać u siebie manicure hybrydowy, to z całą pewnością będziesz borykać się z dylematem — zrobić go samodzielnie, czy może udać się do kosmetyczki?

Jeśli zastanawiasz się, która opcja jest korzystniejsza, to warto, abyś zapoznała się z istotnymi kwestiami dotyczącymi manicure hybrydowego.

Zrobienie manicure hybrydowego u specjalisty

Wykonywanie manicure hybrydowego u kosmetyczki niesie za sobą wiele korzyści. Pierwszą z nich jest to, że manicure wykonany u profesjonalnej manicurzystki jest wręcz nieskazitelny. Linie są dokładne, kolor się nie rozwarstwia, a skomplikowane zdobienia przypominają dzieła sztuki.

Idąc do specjalistki, otrzymujemy gwarancję wysokiej jakości usługi. Kosmetyczka jest zaopatrzona we wszystkie akcesoria niezbędne do otrzymania różnorodnych efektów na paznokciach. Dzięki temu możemy zdecydować się na taką stylizację, jaką tylko chcemy. Plusem wykonania profesjonalnego manicure hybrydowego jest to, że możemy się zrelaksować i obserwować, jak nasze paznokcie nabierają kolorów, bez denerwowania się, że nie możemy w poprawny i równomierny sposób nałożyć lakieru. Możemy oddać się pogawędkom z kosmetyczką bez zamartwiania się, czy efekt będzie nadawał się do publicznego pokazywania. Kosmetyczka z łatwością zrobi u nas efektowny manicure lub pedicure, który będzie utrzymywał się bardzo długo.

Wadą wykonywania manicure hybrydowego u kosmetyczki jest cena, jaką należy zapłacić za wykonanie usługi. Profesjonalne salony cieszące się dużą renomą, za swoje usługi mogą policzyć sobie całkiem sporą kwotę. Ponadto wyjście do kosmetyczki wymaga zaangażowania większej ilości czasu. Pod uwagę należy wziąć dojazd oraz proces wykonywania usługi. Jeśli przyjmujemy kosmetyczkę w domu, to również musimy odpowiednio przygotować się na jej wizytę. Wiele kobiet, ceniących sobie wygodę może uznać taką opcję za zbyt męczącą.

manicure-hybrydowy-w-domu

Wykonywanie hybryd w domu

Samodzielne robienie manicure hybrydowego to opcja dla osób, które uwielbiają dbać o swoje paznokcie, mają zdolności manualne, a co najważniejsze — cierpliwość. Dla początkujących pań proces wykonywania manicure hybrydowego może sprawiać nie lada problemy. Jak wiadomo, początki są trudne i wymagają ćwiczeń niezbędnych do nabrania wprawy. Po drodze trzeba się jednak liczyć z masą popełnionych błędów, które czasem mogą się odbić na kondycji naszych paznokci. Nieprawidłowo wykonany manicure hybrydowy może sprawić, że płytka paznokci osłabi się lub pojawi się odrost, przez który będziemy musieli zdjąć lakier. Samodzielne wykonanie hybryd łączy się z inwestycją w zestaw startowy, w którym znajdziemy większość akcesoriów niezbędnych do wykonania manicure. Podobnie jest z urządzeniami do pedicure i manicure hybrydowego.

Musimy liczyć się z tym, że nasz manicure nie będzie wyglądał tak elegancko i schludnie jak ten wykonany u kosmetyczki. Przy braku zdolności manualnych samodzielne wykonywanie hybryd może być czasochłonnym procesem. Stworzenie swojej kolekcji lakierów i dodatków zapewniających oryginalne efekty będzie bardziej czasochłonne. Jednak wraz ze zdobywaniem wprawy będziemy coraz lepiej i dokładniej wykonywać swój manicure.

Wykonywanie manicure hybrydowego samodzielnie może być czasem relaksu dla osób, które nabrały wprawy w nakładaniu lakierów. Dla wielu kobiet jest to ich „czas dla siebie”, podczas którego mogą włączyć ulubiony serial i oddać się zdobieniu paznokci. Wiele pań potrafi stworzyć niesamowite stylizacje, przy oszczędności czasu na dojazd do kosmetyczki. Pieniądze zainwestowane w akcesoria do manicure zwracają się przez to, że wybranych kolorów możemy używać wielokrotnie — nie tak jak w przypadku wizyty u specjalistki. Wszelkie koszta zwracają się szybko, bo już po kilkakrotnym wykonaniu samodzielnego manicure.

Plusem, który doceni wiele kobiet, jest to, że zdjęcie lakieru lub ponowne nałożenie go nie jest problemem w przypadku samodzielnego działania. Czasem trudno jest umówić się do swojej ulubionej kosmetyczki w terminie — a nikt nie chce chodzić z dużym odrostem na paznokciach do momentu nadejścia umówionej wizyty.

Manicure w domu czy w salonie – Jaką opcję wybrać?

Zarówno pierwsza, jak i druga opcja ma swoje niepodważalne plusy. Wybór jednej z nich powinien zależeć od czasu i kosztów, jakiego jesteśmy w stanie przeznaczyć na swój wymarzony manicure hybrydowy.

Szykuje się duża okazja, która wymaga precyzyjnego manicure? Potrzebujesz szybkiego wykonania hybryd bez zbędnego stresu nad źle położonym lakierem? Wybierz wizytę u kosmetyczki, która sprawi, że Twoje paznokcie będą zapierać dech w piersiach nie tylko Tobie.

Jeśli chcesz poćwiczyć swój charakter i popracować nad zdolnościami manualnymi, pragniesz, by manicure był Twoim czasem na relaks przy filmie, to koniecznie zrób go sama! Samodzielny manicure hybrydowy to świetny sposób na wypracowanie cierpliwości i wytrwałości, a duma z efektów? Jest bezcenna! Pamiętaj, że każdy jakoś zaczynał i stań się swoją własną stylistką paznokci!

Zarówno pierwszy, jak i drugi wybór to świetna opcja dla pań, którym zależy na niepowtarzalnych, kolorowych paznokciach.