Home » Manicure hybrydowy » Paznokcie krótko się trzymają? Oto 7 sposobów na wydłużenie trwałości manicure hybrydowego

Paznokcie krótko się trzymają? Oto 7 sposobów na wydłużenie trwałości manicure hybrydowego

Sty 27, 2020 | Manicure hybrydowy, Trendy, tutoriale, Zdrowe paznokcie

Manicure hybrydowy od lat cieszy się niemalejącą popularnością. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ jego trwałość może wynieść nawet trzy tygodnie. Do tego lakiery hybrydowe wyglądają elegancko, pięknie błyszczą oraz są odporne na powstanie rys. Jednak nie u wszystkich ten rodzaj manicure będzie trzymał się tak samo dobrze. Co zrobić, by wykonać samodzielnie trwały manicure hybrydowy? Oto kilka naszych porad, zapraszamy do lektury!

Po pierwsze: zadbaj o odpowiednie przygotowanie paznokci

Podstawą wydłużenia trwałości manicure wykonanego lakierami hybrydowymi jest zadbanie o zdrową płytkę paznokcia. Na co dzień powinniśmy dbać o zdrową, zrównoważoną dietę. Nasza skóra i paznokcie potrzebują witamin i białka. Dlatego nasza dieta powinna być zrównoważona i zróżnicowana. Nie może w niej zabraknąć owoców, warzyw, mięsa (lub innego źródła białka) oraz zdrowych tłuszczy. Uzupełnieniem takiej diety musi być odpowiednia ilość wypijanej wody. Dzięki temu wzmocnimy naturalną płytkę i przedłużymy trwałość każdego rodzaju manicure.

Sposoby na przedłużenie trwałości manicure hybrydowego

Po drugie: odpowiednio przygotuj dłonie i paznokcie

Bardzo ważne dla wykonania poprawnego, długo trzymającego się manicure jest dokładne przygotowanie dłoni i płytki paznokcia do zabiegu. Pierwszym etapem musi być dokładne pozbycie się wcześniejszego manicure. Chodzi zarówno o zdjęcie lakieru, jak i przygotowanie skórek paznokciowych. W zależności od preferowanej metody lakier hybrydowy usuwamy frezarką lub przy pomocy acetonu. Nigdy nie wolno robić tego poprzez samodzielne zrywanie, ponieważ w ten sposób doprowadzimy do uszkodzenia płytki paznokcia. Po zdjęciu wcześniejszej warstwy i usunięciu przerośniętego naskórka warto umyć i odtłuścić dłonie oraz paznokcie.

Po trzecie: nie spiesz się

Jeśli wykonujesz manicure hybrydowy, nie spiesz się. Pamiętaj, że dla zwiększenia jego trwałości ważna jest dokładność i staranność. Pośpiech, szczególnie jeśli nie masz dużo doświadczenia, spowoduje, że popełnisz jeden z najczęstszych błędów, przez które ten wyjątkowy manicure się nie trzyma odpowiednio długo. Jeśli dopiero zaczynasz robienie sobie manicure hybrydowego, przygotuj sobie na niego więcej czasu i spokojne warunki do pracy. Oczywiście wraz z nabywanym doświadczenia będziesz działać szybciej. Na początku jednak nie warto się spieszyć.

Po czwarte: dobrze oświetl miejsce pracy i nie zalewaj skórek

Dobrze przygotowane miejsce, w którym wykonasz hybrydy na paznokciach, jest bardzo ważne. Nie tylko zwiększy komfort twojej pracy, ale również pozytywnie odbije się na jej efektach. W jaki sposób? Przede wszystkim, jeśli stanowisko będzie uporządkowane, zmniejszysz ryzyko, że w trakcie malowania zabrudzisz czy zatłuścisz czymś paznokcie. Dodatkowo dbając o oświetlenie, będziesz dobrze widziała efekty malowania. Przy jego braku łatwo o niedopatrzenie niedomalowania którąś z warstw lakieru. A dokładne, cienkie pokrycie paznokcia kolejnymi warstwami lakierów hybrydowych bezpośrednio przekłada się na jego trwałość. Kluczowym jest również nauczenie się niezalewania skórek i niewychodzenia lakierem poza obręb płytki paznokcia. Jest to ważne, ponieważ lakier źle się wtedy utwardzi, a w takich miejscach dojdzie do “rozszczelnienia”. Pod lakier będzie dostawała się woda i zabrudzenia, przez co z pewnością manicure będzie dużo krócej trzymał się na paznokciach.

Po piąte: nie skracaj czasu utwardzania

Wiele osób lubi skracać czas utwardzania kolejnych warstw, nie zdając sobie sprawy z tego, że może to znacznie pogorszyć trwałość manicure hybrydowego. Przede wszystkim zawsze przed rozpoczęciem pracy nad paznokciami sprawdźmy, jakie zalecenia co do czasu utwardzania ma dana baza, lakier oraz top. Uważajmy na moc lampy, z której korzystamy – porównajmy ją do informacji producenta lakierów (jeśli moce się różnią, to musimy samodzielnie przeliczyć ten czas). Pamiętajmy również, że niektóre kolory wymagają dodatkowego czasu na utwardzanie ze względu na dużą ilość pigmentów. Zazwyczaj dotyczy to koloru białego i ciemnych – granatów, czerni czy ciemnej zieleni. Producenci lakierów hybrydowych zawsze informują, jeśli dany kolor wymaga dłuższego utwardzania.

Po szóste: nakładaj cienkie warstwy

Błąd polegający na nakładaniu za grubych warstw dotyczy prawie wszystkich początkujących osób w samodzielnym malowaniu paznokci hybrydami. Szczególnie trudne jest nauczenie się, że kolejne warstwy muszą być bardzo cienkie. Wpływa na to przede wszystkim konsystencja lakierów, która jest zazwyczaj mocno lejąca. By nałożyć ich odpowiednią ilość, powinniśmy dokładnie odsączyć pędzelek, a paznokcie malować prawie suchym. Zdecydowanie lepiej dla trwałości manicure hybrydowego jest położyć więcej  cieńszych warstw niż mniej grubszych. Łatwiej będzie odpowiednio dobrze utwardzić lakier.

Po siódme: zadbaj o zewnętrzne granice paznokci

Ostatnim punktem zapewniającym dłuższą trwałość manicure jest odpowiednie zabezpieczenie zewnętrznych granic paznokcia topem. Wystarczy delikatnie przeciągnąć je hybrydowym topem do paznokci i pamiętać o utwardzeniu, by manicure zdecydowanie dłużej się trzymał.