Home » Zdrowe paznokcie » Paznokcie dla osoby aktywnej – jaki lakier będzie najtrwalszy?

Paznokcie dla osoby aktywnej – jaki lakier będzie najtrwalszy?

Paź 5, 2019 | Zdrowe paznokcie

Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego u osób aktywnych tak rzadko widuje się manicure? Przecież w kosmetyce zaszły już takie zmiany, że wiele lakierów potrafi wytrzymać niemal wszystko. Jednak trwałość to nie wszystko. Liczy się także czas całego zabiegu. Kobiety jednocześnie uprawiające sport, dbające o dom i rodzinę, a także poświęcające resztę czasu na inne hobby potrzebują, aby doba trwała dwa razy dłużej.

Który trwały lakier nałożymy najszybciej?

Hybrydy są rekordowo trwałe. Niektórym trzymają się nawet do 3 tygodni, a zmywają je z powodu nieestetycznego odrostu. Jednak ich nałożenie może trwać ponad godzinę. Dodając do tego czas dojazdu do kosmetyczki, może wyjść nawet do 3 godzin. Aktywna kobieta będzie zmuszona wybierać: piękne i stylowe paznokcie, czy ugotowanie obiadu dla całej rodziny.

Jednak na rynku pojawiają się preparaty o trwałości hybrydy, a czasie wysychania krótszym niż zwykłego lakieru. Wydaje się, że w efekcie trzeba poświęcić mu więcej, jednak cały zabieg jest krótszy – nie trzeba specjalnie przygotowywać płytki i nakładać kilku warstw kosmetyków. Mowa o lakierze winylowym, powoli podbijającym serca kobiet na całym świecie, ponieważ jego trwałość dorównuje hybrydom.

Lakier hybrydowy — najlepsze rozwiązanie?

Lakiery do paznokci hybrydowe nie tracą na popularności. Wszystko dzięki dużym możliwościom artystycznym. Szybkie utwardzane pod lampą sprawia, że z łatwością stworzymy pomysłowe wzory i zaszalejemy z mieszaniem kolorów. Pewnie każdy słyszał o manicure na syrenkę, magnetycznym czy lustrzanym? Takie cuda wykonamy tylko za pomocą hybryd.

Co z czasem wykonania? Owszem, im bogatsze zdobienia, tym dłużej posiedzimy u kosmetyczki, jednak w niektórych salonach możemy połączyć kilka zabiegów i w tym samym czasie odświeżać kolor na włosach.

Półhybryda — hit dla niezdecydowanych

Świetna jakość, jednak nieco dłuższe nakładanie. Półhybryda nie zaoszczędzi czasu, jednak zdecydowanie należy do tych najtrwalszych lakierów. Różni się od klasycznej hybrydy tym, że pod lampą UV lakier utwardzamy tylko raz. Najpierw paznokcie zostają pomalowane klasycznym sposobem, następnie po wyschnięciu nakłada się coat i dopiero jego utwardza.

Zdecydowaną przewagą półhybryd jest mniejsza szkodliwość. Jeśli unikamy takiego manicure z powodu obawy przed promieniowaniem UV, to warto wiedzieć, że mamy możliwość wyboru innego produktu o podobnych właściwościach.

Mocne paznokcie dla aktywnych

Lakiery żelowe o zwiększonej trwałości

Na rynku pojawiły się także lakiery żelowe, które do uzyskania pełnej reklamowanej trwałości wymagają użycia specjalnego topu. Na szczęście schną dość krótko, dlatego pomalowanie paznokci dwukrotnie i następnie nałożenie kolejnej warstwy nie będzie problemem.

Dużym plusem takich lakierów jest to, że wszystko możemy zrobić samodzielnie w domu. Z kolei wadą żelowej konsystencji jest trudność nakładania. Opanowanie malowania do perfekcji zajmuje co najmniej kilka aplikacji. Dopiero wprawione ręce będą mogły cieszyć się pełnym blaskiem lakieru.

Czym możemy wydłużyć trwałość lakieru na paznokciach?

Trwałość lakieru na paznokciach zależy nie tylko od jakości kosmetyków. Liczy się także to, jak dbamy o paznokcie i co robimy codziennie. Warto co jakiś czas robić sobie przerwy od lakieru, żeby sprawdzić, jaki jest stan płytek i w razie czego przeprowadzić kurację olejową lub paznokciowe SPA.

Używajmy tylko sprawdzonych narzędzi, nie obcinajmy ani nie piłujmy paznokci na mokro, a nakładajmy lakier ochronny, jeśli planujemy narażać płytki na szkodliwe warunki – na przykład kąpiel w słonej wodzie lub całodzienny kontakt z mocną chemią. W ostatnim przypadku najlepiej zaprzyjaźnić się z długimi rękawicami, które ochraniają dłonie i zapobiegają przypadkowemu nalewaniu się płynu pod materiał.

Jak upiększyć paznokcie bez korzystania z lakieru?

Jeśli jesteśmy aktywnymi osobami i pomimo wielu nowoczesnych lakierów i tak nie możemy się do nich przekonać, to warto pomyśleć o czymś naturalnym. W sklepach znajdziemy wiele odżywek, które zapewnią błyszczące oraz zdrowo wyglądające paznokcie.

Ponadto możemy udać się do gabinetu kosmetycznego i poprosić o japoński manicure. Jest on wykonywany poprzez szlifowanie paznokci, a następnie wcieranie w nie specjalnej pasty z mikroelementami. Mieszanka działa silnie odżywczo i wzmacniająco. Na koniec na paznokcie aplikuje się pyłek, który wzmacnia działanie poprzedniej warstwy i zapewnia zdrowy połysk.

Krótkie podsumowanie — jak zadbać o paznokcie, gdy nie ma na to czasu?

Jeśli nasz czas jest ograniczony, warto wybierać zabiegi, które pozostawią paznokcie w dobrym stanie na bardzo długo. Najtrwalszym lakierem będzie hybryda, która utwardzona pod lampą UV, utrzyma się nawet 3 tygodnie. Fankom naturalnych zabiegów polecamy japoński manicure, który świetnie odżywi paznokcie oraz pozostawi je lśniące i zadbane na bardzo długo.