Home » Manicure hybrydowy » Negative space nails – sposób na oryginalne paznokcie

Negative space nails – sposób na oryginalne paznokcie

Lip 30, 2021 | Manicure hybrydowy, Ozdoby i niestandardowe zdobienia

Mody w manicure dynamicznie się zmieniają, przychodzą, odchodzą, a często i ponownie powracają. Jednym z trendów, który gościł już w salonach piękności i ponownie staje się modny jest manicure negative space. Na czym on polega, jak wygląda i jak najprościej go wykonać? Na wszystkie pytania odpowiadamy w artykule. Zapraszamy do lektury!

Negative space manicure – jak wygląda?

Paznokcie ozdobione tą techniką wyglądają, jakby były ażurowe. Nazwa wskazuje na negatyw – przestrzeń, która jest pusta. W tym przypadku mówimy o fragmentach paznokcia, który nie został pomalowany lakierem, bądź też ozdobiony jest wyłącznie bezbarwną odżywką. Nie ma mowy jednak o niepomalowaniu całego paznokcia. Brak lakieru może występować jedynie na jego fragmencie. Najczęściej spotkamy pustą przestrzeń pozostawioną jako tło dla jakieś ozdoby, ale kombinacji wykonania tego manicure jest zdecydowanie więcej.

Manicure z prześwitami – negative space nails idealne na lato

Jak już wspomnieliśmy w tym roku wiosną i latem zdecydowanie ten typ zdobień wraca na salony. Nic dziwnego, jest wyjątkowo urokliwy, daje wrażenie lekkości i nieograniczone możliwości w jego wykonaniu. Dużym plusem jest fakt, że negative space doskonale komponuje się z każdym kolorem lakieru. Można go wykorzystać zarówno w stonowanych stylizacjach, np. nude, jak również tych bardziej kolorowych i szalonych. Nasycenie prześwitami i barwami może być dowolne, stąd tak duża popularność tego typu paznokci.

Geometryczne wzory w negative space nails

Jednym z najczęściej wykorzystywanych motywów w negative space są geometryczne wzory. Pusta przestrzeń na paznokciach doskonale podkreśla geometryczne wzory, niezależnie czy będą to kreski, trójkąty, prostokąty czy kropki. W negatywie wykonane mogą być zarówno wszystkie czy część wzorów, jak również samo tło. Wykorzystanie motywów geometrycznych w negative space stworzy wyjątkowo atrakcyjny i nietuzinkowy manicure.

Negative space manicure z wzorami zwierzęcymi

Kolejnym ulubionym wzorem do negative nails są motywy zwierzęce. Zebry, gepardy, lamparty – te i więcej zwierząt możemy odtworzyć na paznokciach w prosty i efektowny sposób. Zwolenniczki delikatnego manicure na pewno będą zachwycone beżowo-białym wzorem zebry na paznokciach. Odważniejsze panie powinny sięgnąć po wielokolorowe motywy jak cętki czy paski.

French manicure w połączeniu z negative space

Jesteś wielbicielką klasyki na paznokciach? Koniecznie wypróbuj negative space, najlepiej w układzie – kolorowa końcówka i pozbawiony lakieru paznokieć. Wersja odwrotna może okazać się mało praktyczna i dawać wrażenie brudnych dłoni. Dla uatrakcyjnienia warto wzbogacić ten klasyczny wzór o dodatkowe zdobienie, np. półksiężycami, kwiatami czy niesymetrycznymi plamkami.

Zabawa kolorem w negative space nails

Nie tylko wiosną i latem, ale i przez cały rok warto eksperymentować z kolorami. Manicure negative space jest wprost stworzony do wielobarwnych zdobień. Najlepiej wyglądają połączone dwa lub trzy, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by zabawić się formą i z paznokci stworzyć prawdziwą tęczę. Pamiętaj, w manicure nie ma określonych zasad, możesz dowolnie dobierać kolory i dopasowywać wzory do swoich upodobań, strojów czy okazji, na które je przygotowujemy.

Jak wykonać negative space manicure?

Choć może się wydawać, że negative nails są trudne i czasochłonne w wykonaniu, niekoniecznie musi tak być. Oczywiście na pewno trzeba poświęcić na ich stworzenie więcej czasu niż na pomalowanie paznokci na jeden kolor. Przy odrobinie treningu i odpowiednich akcesoriach nie będziemy jednak musieli poświęcić całego dnia na wykonanie negative space manicure. Najważniejsze jest to, by przygotowywać go na spokojnie, bez pośpiechu i dobrze sobie zaplanować wzór przed rozpoczęciem prac nad nim. Ciekawym pomysłem jest rozrysowanie schematu na kartce, by potem łatwo przenieść go na paznokcie.

Jakie akcesoria są niezbędne do negative space nails?

Podczas wykonywania hybrydowego negative space nails będą potrzebne nam:

  • baza i top hybrydowy,
  • kolorowy lakier lub lakiery hybrydowe,
  • odtłuszczacz i waciki bezpyłowe,
  • pilniczek, cążki,
  • lampę UV,
  • taśma malarska,
  • cienkie, plastikowe paski,
  • ewentualnie cienki pędzelek,
  • coś do zabezpieczenia skórek wokół paznokci.

To, czym wykonamy negative space manicure zależy od naszej wygody. Najprościej będzie używać do malowania wzorków, szczególnie geometrycznych, zwykłych taśm malarskich lub też cienkich paseczków stosowanych również do zdobień. Jeśli wolimy wykonywać  zdobienia pędzelkami, nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystywać je także do negative space nails. Niezależnie od obranej metody nie możemy zapomnieć o największej zalecie tego manicure – lekkości i ażurowości.