Home » Manicure hybrydowy » Manicure hybrydowy – najczęstsze błędy. Sprawdź, jak ich uniknąć!

Manicure hybrydowy – najczęstsze błędy. Sprawdź, jak ich uniknąć!

Gru 4, 2018 | Manicure hybrydowy

Prawidłowo wykonany manicure hybrydowy powinien utrzymywać się na paznokciach od 2 do 3 tygodni. Jeżeli tak nie jest, to najprawdopodobniej popełniasz, któryś z niżej wymienionych błędów. Sprawdź listę najczęściej popełnianych błędów przy stylizacji paznokci metodą hybrydową i dowiedz się, jak ich uniknąć.

#1 Źle przygotowana płytka paznokcia

Przygotowanie płytki paznokcia to podstawa. Bez tego możemy jedynie pomarzyć o trwałym i estetycznie wyglądającym manicure. Bardzo ważne jest, aby na początku delikatnie zmatowić i odtłuścić płytkę paznokcia. Do zmatowienia najlepszy będzie blok polerski lub pilnik o średniej gradacji (ziarnistości), a do odtłuszczenia – cleaner. Odpowiednio zmatowiona płytka sprawi, że lakier będzie miał lepszą przyczepność. Nie można również zapomnieć o odsunięciu skórek. Jeżeli skórki są grube i mocno zarastają, najlepiej użyć cążek do skórek. Zalanie skórek, po pierwsze, wygląda bardzo nieestetycznie, a po drugie, sprawi, że lakier zacznie odchodzić płatami. Natomiast, gdy zdarzy nam się przez przypadek zalać skórki, najlepszym rozwiązaniem będzie usunięcie za pomocą drewnianego patyczka nadmiaru produktu. Dopiero na tak przygotowaną płytkę paznokcia można nałożyć bazę pod lakier hybrydowy.

#2 Zbyt duża ilość nakładanych produktów

Lakier może się źle utwardzić, gdy będzie go za dużo, dlatego zawsze należy nakładać cienkie warstwy bazy, kolorowego lakieru hybrydowego czy topu po to, by pokryć cały paznokieć. W przypadku, gdy lakier nie ma mocnego krycia, należy nałożyć 2-3 warstwy produktu, jednak trzeba pamiętać, że każda warstwa przed nałożeniem kolejnej musi zostać utwardzona w lampie. Lepiej nałożyć 3 cienkie warstwy niż jedną grubą.

#3 Brak zabezpieczenie wolnego brzegu

Tutaj chodzi to, aby powietrze nie dostawało się pod lakier. Aby tego uniknąć, należy każdy z preparatów (bazę, top, lakier) nakładać również na wolny brzeg paznokcia. Niezabezpieczenie wolnego brzegu paznokcia może spowodować, że lakier będzie odchodził i odpryskiwał od paznokcia.

Manicure u kosmetyczki 199x300

#4 Nieprawidłowy czas utwardzania lakieru w lampie

Lakiery hybrydowe od tradycyjnych różnią się między innymi czasem wysychania. To, co jest atutem hybryd, to fakt, że nie musimy godzinami czekać na to, aż lakier wyschnie. Aby utwardzić hybrydę, należy skorzystać z odpowiedniej lampy UV lub LED. Generalnie czas utwardzania dla lampy LED-owej jest krótszy i waha się od 30 do 60 sekund. Dla lamy UV wynosi natomiast od 180 do 120 sekund. Zbyt krótki lub zbyt długi czas utwardzania sprawi, że lakier nie utwardzi się tak jak powinien i może zacząć szybko pękać.

#5 Używanie produktów słabej jakości lub mieszkanie ze sobą kilku marek

Produkty słabej jakości, czyli tzw. “no name” nie dają żadnej gwarancji na jakość i trwałość zabiegu. Podobnie jest w przypadku mieszania ze sobą produktów różnych marek. Nigdy nie mamy pewności, że takie preparaty będą ze sobą odpowiednio współgrać.

#6 Nadawanie paznokciom kształtu po skończonym manicure

Nietrudno się domyślić, że nie powinno się obcinać ani piłować paznokci po wykonanym manicure, a to dlatego, że podczas tych czynności odsłania się wolny brzeg paznokcia i tym samym powstaje ryzyko, że różne zanieczyszczenia dostaną się pod powierzchnię, co w konsekwencji może spowodować, że hybryda zacznie się szybciej odklejać.

#7 Nakładanie hybrydy na paznokcie, które są w złej kondycji

Lakier hybrydowy nie będzie trzymał się na paznokciach, które są w złym stanie. Jeżeli mamy do czynienia ze słabą, rozdwajającą się, cienką jak “papier” czy popękaną płytką, lakier może zacząć wcześniej odpryskiwać. W takich przypadkach wskazane jest zadbać o kondycję płytkę, stosując odżywki do paznokci, bazy witaminowe lub zdecydować się na manicure japoński, który jest przeznaczony do regeneracji łamliwych i rozdwajających się paznokci.

#8 Nieprawidłowe ściągnięcie hybrydy

Do uszkodzenia paznokci najczęściej prowadzi nieumiejętne ściągnięcie hybryd. Jedynym słusznym sposobem ich ściągania jest użycie preparatu z acetonem. Piłowanie czy zdrapywanie może spowodować trwałe uszkodzenie paznokci. Rozsądną decyzją jest zaopatrzenie się w specjalne zestawy do usuwania lakieru hybrydowego.