Home » Manicure hybrydowy » Jaki manicure do krótkich paznokci? Sprawdzamy, w czym wyglądają najlepiej!

Jaki manicure do krótkich paznokci? Sprawdzamy, w czym wyglądają najlepiej!

Wrz 15, 2020 | Inspiracje kolorystyczne, Manicure hybrydowy

Wiele kobiet lubi, inne zaś muszą (ze względu na stan płytki, ale też pracę, szkołę, obowiązki domowe czy małe dziecko) mieć krótkie paznokcie. Nie trzeba się wtedy martwić o ich wygląd czy rezygnować z ciekawych stylizacji. Warto bowiem wiedzieć, że krótka płytka może wyglądać bardzo elegancko, kiedy postawi się na manicure hybrydowy. Jest to także okazja na wybór takich zdobień i kolorów, które niekoniecznie wyglądałyby dobrze na długich paznokciach.

Hybryda na krótkich paznokciach

Krótkie paznokcie mogą być równie piękne jak te długie. Często nawet wyglądają znacznie bardziej elegancko. Tak więc wszystkie panie z naturalnie krótką płytką lub te, które muszą ją skrócić, aby stała się zdrowsza, nie muszą się martwić czy zdołają osiągnąć jej estetyczny wygląd kiedy chodzi o manicure.

Obecnie coraz więcej kobiet świadomie nie zapuszcza paznokci, ponieważ manicure hybrydowy na krótkich paznokciach może wyglądać niezwykle efektownie. Co więcej, stworzenie hybrydy na niewielkiej płytce nie stanowi żadnego problemu, nie trzeba więc jej zapuszczać ani przedłużać. Wszystko to sprawia też, że panie coraz rzadziej korzystają z zabiegów przedłużania paznokci metodą żelową czy akrylową. Obecnie w dziedzinie stylizacji paznokci coraz bardziej widać, że kobiety stawiają na naturalność. W salonach kosmetycznych jedną z najpopularniejszych opcji jest więc manicure hybrydowy, które wykonuje się na naturalnej płytce paznokcia. Oprócz tego, że wygląda to ładnie, jest też po prostu niezwykle wygodne w codziennym funkcjonowaniu i wypełnianiu swoich obowiązków.

Warto też dodać, że mało estetycznym wyglądem są paznokcie niezadbane i obgryzione. Dłonie są wizytówką każdej kobiety, dlatego tak ważne jest, by postarać się o zrekonstruowanie płytki, a hybryda na obgryzione paznokcie może stać się sposobem na to, by pozbyć się tego problematycznego nawyku.

Manicure hybrydowy na krótkich paznokciach

Trzeba tutaj zaznaczyć, że technika wykonywania manicure hybrydowego nie jest zależna od długości paznokci. Jedyne, o czym warto pamiętać, jest to, by robiąc hybrydę na krótkich paznokciach zwrócić nieco większą uwagę na detale.

Podstawą będzie staranne usunięcie skórek (metodą odsuwania ich patyczkiem albo wycinania – w zależności od preferencji albo rady kosmetyczki). Skórki zaniedbane będą wyglądać brzydko zawsze, jednak przy krótkich paznokciach bardziej, ponieważ staną się o wiele bardziej widoczne. Istotną sprawą jest również kształt paznokci, który na każdym palcu musi być dokładnie taki sam, ponieważ przy paznokciach krótkich, szczególnie pomalowanych na mocny, ciemny kolor, różnica w kształcie będzie widoczna gołym okiem.

Przy paznokciach równych z opuszkiem palca bardzo dobrze będą wyglądać takie spiłowane w kwadrat, z delikatnie zaokrąglonymi bokami. Jeśli chodzi zaś o same etapy wykonywania manicure hybrydowego, to wyglądają one w taki sam sposób na paznokciach długich, jak i krótkich.

Bardzo krótkie paznokcie hybrydowe – pomysły na stylizacje

Na krótkich paznokciach może pojawić się naprawdę wiele kolorów i zdobień (te ostatnie oczywiście powinny pojawiać się z umiarem, gdyż na krótszej płytce łatwo jest o przesyt). Krótsze paznokcie są również szansą na wybór takich stylizacji, które na długich paznokciach nie prezentowałyby się równie dobrze.

Można też postawić na trendy, które wyglądają świetnie na wszystkich rodzajach paznokci. Będą to paznokcie bardziej odważne: fioletowe czy zielone, z brokatem czy o metalicznym połysku, a także bardzo ostatnio modne: paznokcie pomalowane na biało, z kolorowymi końcówkami. Równie ładnie na krótkich paznokciach będzie prezentować się tzw. „klasyka”, czyli manicure w różnych odcieniach czerwieni czy też typu „french”. Jeśli zaś chodzi o to, co będzie wyglądać w większości przypadków znacznie lepiej na paznokciach krótkich niż długich, to będą to między innymi:

  • bardzo intensywne kolory. Odważne i zwracające uwagę neonowe barwy (które nie wychodzą z mody i są popularne przede wszystkim latem), na krótkich paznokciach będą wyglądać ciekawie i zdecydowanie nie w sposób „tandetny”;
  • czarny manicure hybrydowy, który na krótkich (delikatnie wystających poza opuszek) paznokciach będzie wyglądać elegancko i dobrze dopełni wiele stylizacji. Na paznokciach długich, szpiczastych kolor czarny może wydawać się zbyt wyzywający i kojarzyć się z czasem Halloween. Taka barwa nie wydłuży jednak optycznie palców i płytki paznokcia;
  • jeśli na paznokciach chce się osiągnąć wyżej wspomniany efekt, to można postawić na „Baby Boomer”, to znaczy manicure w odcieniach beżu i jasnego różu. Jest to hybrydowy ombre manicure wykonany w kolorze zbliżonym do płytki paznokcia, który płynnie przechodzi w biel (jest to tzw. gradient koloru);
  • geometryczne zdobienia. Do klasycznego manicure hybrydowego w odcieniach nude lub zbliżonych do koloru płytki dodać można geometryczne albo abstrakcyjne wzory, np. niewielkie kropeczki.

Jak więc widać, na krótkich paznokciach doskonale sprawdzi się manicure hybrydowy. Może być on nie tylko elegancki, ale także bardzo różnorodny w swojej formie.