Home » Lakiery i akcesoria » Jak zrobić manicure hybrydowy w domu? Lista niezbędnych preparatów i akcesoriów

Jak zrobić manicure hybrydowy w domu? Lista niezbędnych preparatów i akcesoriów

Gru 5, 2018 | Lakiery i akcesoria

Manicure hybrydowy stwarza nieograniczone możliwości stylizacji paznokci, przy czym jest trwały i sprawia, że paznokcie prezentują się bardzo naturalnie. W dodatku manicure hybrydowy jest zabiegiem stosunkowo prostym. Mając odpowiednie produkty do stylizacji, hybrydy możemy wykonać samodzielnie w domowym zaciszu. Dziś dowiecie się, jak wykonać samemu paznokcie hybrydowe krok po kroku.

Manicure hybrydowy – co będzie potrzebne?

 • Lampa UV/LED
 • Pilnik
 • Blok polerski
 • Cleaner
 • Baza pod lakier hybrydowy
 • Kolorowy lakier hybrydowy
 • Top
 • Płatki bezpyłowe
 • Drewniane patyczki
 • Cążki do skórek (opcjonalnie)
 • Oliwka do paznokci (opcjonalnie)

Można też skorzystać z gotowych zestawów startowych do manicure hybrydowego i opcjonalnie uzupełniać je o potrzebne produkty.

Instrukcja krok po kroku, jak wykonać samodzielnie manicure hybrydowy w domu

Krok 1

Zanim zabierzemy się za malowanie paznokci lakierami hybrydowymi, koniecznie musimy odpowiednio przygotować płytkę paznokcia. W tym celu należy nadać naszym paznokciom pożądany kształt za pomocą pilnika o ziarnistości minimum 180. Następnie blokiem polerskim musimy zmatowić płytkę paznokcia, aby usunąć z niej połysk. Nie zapominajmy również o skórkach. Jeżeli nasze skórki nie zostaną odpowiednio odsunięte, ostateczny efekt nie będzie zadowalający, a lakier hybrydowy może zacząć szybciej odchodzić.

Krok 2

W następnym kroku paznokcie przemywamy bezpyłowym wacikiem nasączonym w płynie odtłuszczającym (cleanerze). Dzięki niemu oczyścimy płytkę paznokcia z pyłów oraz ją odpowiednio odtłuścimy.

Krok 4

Po odtłuszczeniu płytki możemy przejść do nakładania lakieru bazowego. Aplikujemy cienką warstwę bazy na płytkę, zabezpieczając również wolny brzeg paznokcia. Następnie bazę utwardzamy w lampie. Czas utwardzania uzależniony jest od rodzaju i mocy lampy. W przypadku lampy LED o mocy 48W wystarczy 30 sekund. Po utwardzeniu bazy w lampie całość powinna stać się matowa i delikatnie zacząć się kleić.

Krok 5

Po wysuszeniu bazy przychodzi czas na nałożenie dowolnego lakieru hybrydowego w kolorze. Lakier nanosimy cienką warstwą na paznokcie, tak aby nie spłynął i nie zalał skórek. Oczywiście znowu pamiętamy o wolnym brzegu paznokci. Następnie utwardzamy lakier pod lampą (około 30 sekund w lampie LED i 120 sekund w lampie UV). Warto pamiętać również o tym, że lepiej jest nałożyć jedną warstwę lakieru i każdą z nich osobno utwardzić niż nałożyć go zbyt dużo. Jeżeli pomimo naszych starań lakier zaleje nam skórki, możemy użyć patyczka drewnianego, który pomoże usunąć wylany nadmiar ze skórek.

UWAGA! Kolorowego lakieru hybrydowego po utwardzeniu nie przemywamy cleanerem.

Krok 6

W kolejnym kroku należy nanieść na płytkę lakier nawierzchniowy, czyli tzw. top, który utrwala kolor i nadaje naszej stylizacji pięknego połysku. Tak jak wcześniej, również i teraz top musimy utwardzić w lampie. Następnie całość przemywamy cleanerem.

Krok 7

Opcjonalnie na koniec możemy nałożyć oliwkę i wetrzeć ją w skórki w celu ich odżywienia.

Gotowe. Teraz możemy cieszyć się pięknymi paznokciami nawet do trzech tygodni.

Jak usunąć lakier hybrydowy?

Do usuwania lakieru hybrydowego niezbędny będzie preparat z acetonem (remover) oraz folie z wacikami. Waciki należy nasączyć w acetonie i owinąć ciasno wokół palca tak, aby wacik dokładnie przylegał do paznokcia. Po upływie 10-15 minut lakier hybrydowy powinien zacząć sam odchodzić. Jeżeli tak się nie dzieje, możemy go delikatnie podważyć drewnianym patyczkiem lub kopytkiem. Na koniec wyrównujemy całą powierzchnię paznokcia bloczkiem polerskim.