Home » Zdrowe paznokcie » Jak zadbać o paznokcie po zdjęciu lakieru hybrydowego?

Jak zadbać o paznokcie po zdjęciu lakieru hybrydowego?

Lut 14, 2019 | Zdrowe paznokcie

Paznokcie ze zrobionym manicure hybrydowym prezentują się nieskazitelnie. Jednolita tafla pokrywająca płytkę paznokci sprawia, że dłonie zawsze wyglądają na zadbane. Niezależnie od tego, czy robimy je u specjalistek, czy decydujemy się na samodzielne wykonanie manicure hybrydowego, efekt zawsze zachwyca. Jak wielkie jest nasze zdziwienie, gdy po zdjęciu hybryd, okazuje się, że paznokcie są uszkodzone i osłabione! Scenariusz dobrze znany “paznokciomaniaczkom”? Niestety tak. Czy jest więc sposób na regenerację płytki paznokci, by prezentowały się dobrze?

Słabe i uszkodzone paznokcie po hybrydzie – przyczyny

Lakiery hybrydowe są bardzo trwałe, niestety sprawia to, że paznokcie po hybrydzie mogą być słabe. Osłabienie płytki paznokcia może być wynikiem zbyt długiego noszenia hybryd, nieprawidłowo wykonanego manicure lub nieumiejętnego ściągnięcia lakieru. Trzeba pamiętać o tym, że jeżeli manicure hybrydowy zostanie wykonany i ściągnięty prawidłowo, jest to całkowicie bezpieczna metoda stylizacji paznokci, która nie uszkadza naszej naturalnej płytki. Manicure hybrydowy jest cudownym wynalazkiem, ułatwiającym życie wielu kobietom ceniącym trwałą i kolorową stylizację swoich paznokci. Ważne jest by wszystko robić z umiarem. Na uszkodzonych paznokciach po hybrydzie, ponowna próba nałożenia go może się nie udać. Lakier nie będzie chciał się trzymać, będzie się łuszczył i odwarstwiał. Wówczas, należy odpowiednio zregenerować paznokcie i odbudować je.

Jak dbać o paznokcie po hybrydzie?

Pielęgnacja paznokci po hybrydach powinna być przeprowadzona zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie. Odpowiednia dieta znacząco przyspiesza proces regeneracyjny płytki paznokcia i sprawia, że jest ona odżywiona. Odpowiednie nawilżenie i delikatny manicure paznokci oraz skórek pomaga je odbudować.

Pielęgnacja paznokci po hybrydach – od czego zacząć?

Na początkowym etapie pielęgnacji, przede wszystkim trzeba prawidłowo usunąć lakier hybrydowy z paznokci. Niepoprawne zdjęcie hybryd powoduje, że na płytce paznokci powstają drobne ubytki, a ona sama jest porysowana i przesuszona. Po zdjęciu hybrydy najlepiej skrócić paznokcie, by mogły się wzmocnić. Dobrze jest też przygotować delikatną płukankę, którą zmiękczy skórki i przygotuje je do nałożenia specjalnej oliwki na paznokcie.

Kompleksowa regeneracja płytki paznokcia po manicure hybrydowym

Powrót do dobrej kondycji paznokci jest żmudny, wymaga cierpliwości i skrupulatności. Warto zadbać nie tylko o same paznokcie, ale i o całe dłonie, dlatego regularne nakładanie kremu nawilżającego przyniesie ulgę nie tylko Twoim paznokciom, ale i skórze. Prócz stosowania oliwki na paznokcie warto też pomyśleć o kupnie dobrej odżywki. Na rynku są dostępne specjalne odżywki do paznokci po hybrydzie, których skład został wzmocniony z myślą o kobietach lubujących się w manicure hybrydowym.

Z osłabionymi paznokciami można walczyć też przy pomocy odpowiednich suplementów diety. Mieszanka składników wspomagających zdrowy wzrost paznokci i włosów, jak i produkty codziennej diety, takie jak nasiona, otręby czy chude mięso drobiu, wpłynie dobrze na nasz organizm. Warto pamiętać, że regeneracja powinna trwać minimum miesiąc. Baza proteinowa odpowiednio wzmocni paznokcie przed nałożeniem hybrydy, jak i po jej zdjęciu. Stosowana przed zabiegiem, przygotowuje je na długotrwałą obecność lakieru. Baza witaminowa powstała na bazie witaminy E i witaminy B5 ma dobroczynny i regenerujący wpływ na paznokcie.

pielęgnacja paznokci manicure japońskim

Manicure japoński – delikatny efekt i pielęgnacja paznokci

Zabiegiem przyspieszającym regenerację paznokci po hybrydzie jest manicure japoński. Wiele osób może zapytać — na czym polega manicure japoński?

Ten zabieg pielęgnacyjny opiera się na wcieraniu specjalnej pasty w płytkę paznokcia i nałożeniem na niego pudru. Manicure japoński stosowany na zniszczone paznokcie może mieć dla nich zbawienny wpływ. Oto co zyskujesz po jego wykonaniu:

  • wzmocnienie paznokci
  • perłowy połysk
  • odżywienie składnikami naturalnymi (witaminą A i B, keratyną, pyłkiem pszczelim oraz krzemionką z Morza Japońskiego)

Ta metoda pielęgnacyjna jest polecana zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, mających problemy z kruchymi paznokciami. Zestaw do manicure japońskiego sprawia, że pielęgnacja paznokci staje się prawdziwym rytuałem.

Pasta ma działanie głęboko odżywiające. Zabezpiecza się ją poprzez wcieranie pudru w płytkę paznokcia. Puder chroni składniki zawarte w paście przed działaniem czynników zewnętrznych. W efekcie otrzymujemy subtelny efekt zdrowego połysku utrzymującego się przez dwa tygodnie.

Zniszczone paznokcie po hybrydzie przestają być problemem po zastosowaniu tego zabiegu. Pobudza krążenie krwi i regeneruje paznokcie, przyczyniając się do ich wzrostu. Dodatkowym plusem manicure japońskiego jest to, że jest dziecinnie prosty do wykonania w warunkach domowych. Dzięki temu można cieszyć się zadbanymi i zdrowymi paznokciami bez konieczności rezygnowania z ukochanych hybryd.