Home » Manicure hybrydowy » Jak samodzielnie usunąć manicure hybrydowy w domu krok po kroku? Mini poradnik

Jak samodzielnie usunąć manicure hybrydowy w domu krok po kroku? Mini poradnik

Sty 31, 2019 | Manicure hybrydowy

Aby usunąć manicure hybrydowy, nie trzeba od razu udawać się z wizytą do kosmetyczki. Tę czynność można przeprowadzić bez problemu również w domowym zaciszu, wystarczy zaopatrzyć się w kilka niezbędnych akcesoriów do usuwania hybryd. W dzisiejszym wpisie omówimy, jak krok po korku zdjąć hybrydę.

Jak zmyć manicure hybrydowy w domu?

Wszyscy kochamy hybrydę, ale niekoniecznie lubimy ją ściągać, a to przecież w głównej mierze od tego, jak ją ściągniemy zależy kondycja naszych paznokci. Pewnie niejednej z Was zdarzyło się przyspieszyć zdejmowanie lakieru i zerwać hybrydę z paznokcia. Efekt? Zniszczona i cienka płytka. A przecież można to zrobić skuteczniej i bez ryzyka narażania paznokci na uszkodzenie. W dodatku wcale nie jest to takie trudne.

Co będzie nam potrzebne do samodzielnego usunięcia hybrydy?

Usunięcie lakieru hybrydowego poprzez jego rozpuszczenie to jedna z najczęściej stosowanych metod. Do zdjęcia hybrydy tą metodą będziemy potrzebować:

  • specjalny preparat do zdejmowania hybrydy na bazie acetonu z dodatkiem lanoliny (opcjonalnie zwykły aceton);
  • specjalną folię aluminiową z wacikiem w środku (opcjonalnie zwykłą folię aluminiową pociętą w kwadratowe kawałki i waciki bezpyłowe);
  • pilniczek drobnoziarnisty;
  • blok polerski;
  • drewniany patyczek bambusowy lub metalowe kopytko kosmetyczne;
  • oliwkę pielęgnacyjną.

     

    paznokcie hybrydowe

Jak usunąć hybrydę w domu?

#1 Zmatowienie płytki

Na początku drobnoziarnistym pilnikiem musimy delikatnie spiłować top po to, aby zmywacz do hybryd mógł łatwiej wniknąć w głąb paznokcia. Należy pamiętać o tym, by nie za mocno przyciskać pilnik, ponieważ możemy uszkodzić w ten sposób płytkę paznokcia.

#2 Nałożenie acetonu

Lakier hybrydowy nie reaguje na zwykły zmywacz do paznokci, dlatego do jego usunięcia musimy wykorzystać preparat na bazie acetonu. Jeżeli posiadamy specjalny wacik do usuwania manicure hybrydowego, nalewamy na niego dość obficie płyn i owijamy nim palec. Musimy pamiętać o tym, aby wacik ściśle przylegał do płytki paznokcia. Natomiast folią owijamy górną część palca. Z tak owiniętymi dłońmi czekamy około 10-15 minut.

#3 Usunięcie lakieru hybrydowego

Jeżeli lakiery jest już rozmiękczony, można przejść do jego usuwania. Niektóre hybrydy można łatwo zdjąć, bo niemal same odlepiają się od płytki paznokcia i schodzą płatami, inne zaś wymagają dodatkowego podważenia. Do podważenia najlepiej użyć drewnianego patyczka lub profesjonalnego kopytka ceramicznego stworzonego specjalnie do zdejmowania lakieru hybrydowego. Dobrej jakości kopytko ceramiczne powinno posiadać e wyprofilowaną końcówkę, dzięki której lakier w mgnieniu oka zaczyna odchodzić od płytki paznokcia, nie niszcząc jej i nie powodując rozdwajania.

#4 Polerowanie lakiery i nawilżenie skórek

Na koniec płytkę paznokcia można delikatnie wypolerować bloczkiem polerskim po to, aby odzyskała ona naturalny połysk. Następnie na skórki warto nałożyć oliwkę pielęgnacyjną w celu ich ożywienia. Pielęgnujące właściwości olejku przywrócą skórze zdrowy wygląd.

Czym zmyć lakier hybrydowy?

Do zmycia lakieru hybrydowego możemy użyć acetonu do paznokci, który dostępny jest w każdym sklepie kosmetycznym. Jednak zdecydowanie lepszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem jest zmycie hybrydy za pomocą specjalnego removera. Czysty aceton, pomimo że działa skutecznie, jest dość inwazyjny dla naszych paznokci, ponieważ może powodować ich przesuszanie. Dodatkowo jego zapach może być dość “uciążliwy”. Natomiast specjalny remover to wybór optymalny, ponieważ łączy on w sobie skuteczność acetonu z łagodnym działaniem lanoliny. Szybko rozpuszcza hybrydę, a przy tym nie wysusza płytki paznokcia.

Kiedy rozpuścić hybrydę, a kiedy usunąć ją poprzez spiłowanie?

Inną metodą usunięcia lakieru hybrydowego jest jego spiłowanie. Można to zrobić za pomocą pilnika o gradacji 180 lub frezarki. Metoda ta polecana jest w przypadku, gdy paznokcie były utwardzane grubszą warstwą preparatu, np. żelem UV lub akrylem. Frezy do paznokci w szybszy i bardziej efektywny sposób wykonują pracę, jednak nieumiejętnie użyte mogą zniszczyć paznokcie.

Co, jeżeli po zdjęciu hybrydy płytka jest osłabiona?

Jeżeli paznokcie po hybrydzie są kruche, łamliwe, rozdwojone, musisz im dać trochę wytchnienia. Ten czas można wykorzystać na wzmocnienie osłabionej płytki odpowiednimi preparatami odżywczymi bogatymi w witaminę A, E, C czy wapń. Na kondycję naszych paznokci niebagatelne znacznie ma również krzem oraz kreatyna. Dobre efekty w walce ze zniszczonymi i rozdwajającymi się paznokciami przynosi manicure japoński. Obecnie metoda ta zagościła na dobre m.in. w Hollywood. Ale jest również coraz bardziej popularna w Polsce. Zabieg ten można wykonać w salonie kosmetycznym lub w domu po uprzednim zakupie zestawu do manicure japońskiego – P. Shine.