Home » Manicure hybrydowy » Hybrydy w profesjonalnym salonie? Po czym poznać specjalistów?

Hybrydy w profesjonalnym salonie? Po czym poznać specjalistów?

Paź 23, 2020 | Manicure hybrydowy

Tradycyjne metody malowania paznokci są coraz bardziej wybierane przez profesjonalny manicure hybrydowy, który cieszy się ogromną popularnością. Jest to świetne rozwiązanie dla każdej kobiety, szczególnie jeśli ceni sobie wysokie walory estetyczne, oszczędność czasu i pieniędzy, wygodę, nieskazitelny wygląd, trwałość. Takie właśnie są hybrydy, które zachowują swoje pierwotne piękno przez parę tygodni, bez uporczywych odprysków i innych uciążliwości. Obecnie można je nawet wykonać samodzielnie, ale dużo lepsze efekty uzyskamy w salonie kosmetycznym, Kluczowe będzie znalezienie tego odpowiedniego, gdzie usługi świadczą specjaliści. 

Profesjonalny manicure hybrydowy – jak znaleźć dobry gabinet kosmetyczny?

Zadbane paznokcie to podstawa, bo dłonie są przecież naszą wizytówką, szczególnie w przypadku płci pięknej. Można oczywiście ograniczyć się do estetycznego opiłowania płytek i pielęgnacji skórek wokół nich, ale przy tak ogromnej ilości kosmetyków przeznaczonych do paznokci aż trudno byłoby z nich nie skorzystać. Jako że panie cenią sobie ładny wygląd i lubią otaczać się pięknem, bardzo często decydują się na pomalowanie paznokci i to nie tylko w oparciu o klasyczną kolorystykę, ale też o coś bardziej intensywnego, wręcz ekstrawaganckiego. Nie mówiąc już o szeregu zdobień, naklejek itd. Największe możliwości stylistyczne zapewnia manicure hybrydowy, którego wykonanie wymaga precyzji i uważności. Jeśli ma być rzeczywiście idealny, warto zlecić jego wykonanie doświadczonej specjalistce. 

Wybierając profesjonalny salon manicure, należy mieć na uwadze przede wszystkim higienę. Jeśli podstawowe jej zasady nie są przestrzegane, czym prędzej należy poszukać innego usługodawcy. Wymagać trzeba pracowania w jednorazowych rękawiczkach, stosowania pilnika jednokrotnego użytku i wysterylizowanych narzędzi (powinny być zawsze szczelnie zapakowane i otwierane przy klientce). Kolejną kwestią będzie to, aby w salonie kosmetycznym sięgano wyłącznie po markowe produkty, co przełoży się na jakość wykonania, estetykę i bezpieczeństwo. Jeśli wykonany manicure hybrydowy marszczy się, nie przylega dobrze do płytki, odchodzi od niej, źle to świadczy o wykonanej usłudze. Należy złożyć reklamację i rozejrzeć się za innym salonem. 

Naszej uwadze przy wyborze salonu kosmetycznego nie może umknąć kwestia wiedzy, doświadczenia, kwalifikacji i umiejętności stylistki. Profesjonalistka na podstawie oceny stanu płytki paznokcia i oczekiwań klientki jest w stanie zaproponować jej konkretny zabieg, dostosowany do indywidualnych potrzeb. Od specjalistki należy wymagać znajomości technik i trendów zdobienia paznokci. Niedopuszczalne są jakiekolwiek skaleczenia – przykładowo uszkodzenia opuszka palca przy piłowaniu lub doprowadzenie do krwawienia skórek. 

Jak malują paznokcie hybrydowe w salonie kosmetycznym? 

Pierwszym krokiem w przypadku manicure hybrydowego jest ocenienie stanu paznokci w celu dobrania odpowiednich zabiegów i kosmetyków. Trzeba usunąć skórki, opiłować płytkę paznokciową – nadając jej preferowaną długość i kształt. Do piłowania najczęściej używa się salonach frezarki do paznokci, co przekłada się na szybkość i precyzyjność zabiegu. Kolejnym etapem jest odtłuszczenie płytki za pomocą specjalnego preparatu odtłuszczającego w postaci cleanera. Usuwa on też zanieczyszczania i pyłki z powierzchni paznokci. Jego zastosowanie ma duży wpływ na trwałość manicure hybrydowego. Potem można przystąpić do nałożenia bazy, którą utwardza się w specjalnej lampie UV lub LED. Służy to wyrównaniu płytki, wygładzeniu jej, zwiększeniu przyczepności i trwałości lakieru. 

Na utwardzoną bazę nakłada się cienką warstwę lakiery, po czym znowu trzeba włożyć paznokcie do lampy, czyli utwardzić lakier. Następnym krokiem jest pomalowanie ich nabłyszczaczem, czyli topem, co ma utrwalić manicure hybrydowy. Top stanowi dodatkową warstwę ochronną przed uszkodzeniami mechanicznymi. Całość trzeba oczywiście utwardzić w lampie. Nabłyszczacz nie wysycha do końca, dlatego należy zmyć lepką warstwę i gotowe. Ostatni krok nie zawsze jest konieczny, bo nie każdy top coat musi zostać przemyty. 

Ile kosztuje profesjonalny lakier hybrydowy?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów lakierów hybrydowych, od klasycznych, przez dwufazowe czy takie o specjalnych właściwościach. Możliwości jest naprawdę sporo, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. W przypadku manicure hybrydowego bardzo ważne jest to, aby wyposażyć się w dobrej jakości produkty. W przeciwnym razie trzeba liczyć się z tym, że nie będzie on trwały ani nawet estetyczny. Odpadająca hybryda to oczywiście nie tylko wina słabych jakościowo kosmetyków, ale też nieumiejętnego wykonania manicure. Powodem takiego stanu rzeczy może być zarówno niewłaściwie dobrany sprzęt, lampa o zbyt małej mocy, jak również brak profesjonalizmu i doświadczenia ze strony osoby odpowiedzialnej za przeprowadzenie zabiegu. 

Przy wyborze lakieru hybrydowego należy mieć na uwadze jakość, markę, skład, trwałość oraz wydajność. Ceny poszczególnych produktów są mocno zróżnicowane, a wpływ na nie ma wiele czynników.