Home » Manicure hybrydowy » Hybrydy w domu – połącz lakier i farbki akwarelowe!

Hybrydy w domu – połącz lakier i farbki akwarelowe!

Maj 13, 2020 | Manicure hybrydowy, Trendy, tutoriale

Przebywanie w domu sprzyja ciekawym pomysłom oraz niecodziennym rozwiązaniom na naszych paznokciach. Z nudów eksperymentujemy i szukamy nowych technik manicure, co z pewnością zaprocentuje, gdy już będziemy mogli nadrabiać społeczne zaległości. Tym razem proponujemy sprawdzenie jednego ze starszych trendów, który w czasie swojej świetności przyciągał wiele spojrzeń, a każda kobieta musiała chociaż raz mieć go na swoich dłoniach. Oto manicure hybrydowy zrobiony farbką akwarelową! Zapraszamy do czytania i testowania swoich umiejętności.

Jak zacząć? Czyli podstawy manicure hybrydowego w domu

Podstawą dla utrzymania ładnych paznokci jest systematyczne pozbywanie się skórek i nawilżanie płytek pomiędzy kolejnymi hybrydami. Jeśli zależy nam, żeby płytki prezentowały się olśniewająco cały czas, to wystarczy dokładnie zaplanować dni, w których kładziemy nową hybrydę, oraz kilka dni przerwy na paznokciowe SPA. Jeśli mamy dostęp do lampki UV albo zestawu startowego do paznokci to bez problemu wykonamy większość pracy samodzielnie w domowym zaciszu.

Manicure hybrydowy w kilku prostych krokach

  1. Przygotowanie płytki – każdy paznokieć należy odtłuścić cleanerem, co zapewni lepsze przyleganie lakieru i przedłuży jego trwałość. Przed oczyszczeniem można dodatkowo zająć się skórkami i popracować pilnikiem, a także zmatowić płytkę blokiem polerskim, o ile taki posiadamy.
  2. Nakładanie bazy – przygotowane paznokcie malujemy bazą, a następnie utwardzamy je pod lampką UV.
  3. Nakładanie lakieru – ta część manicure jest kluczowa. Dekorujemy płytki według naszych preferencji, jednak uważajmy, by warstw nie było zbyt dużo – to właśnie na tym etapie wykonamy efekt dymu akwarelami.
  4. Nakładanie topu – czyli wierzchniej warstwy ochronnej. Dzięki niej paznokcie są bardziej odporne na zniszczenie i przypadkowe uderzenia. Top utwardzamy i przemywamy cleanerem – dopiero wtedy lakier staje się suchy.

Jeśli znudzą nam się noszone hybrydy, to będziemy mogli je zmyć za pomocą zmywacza z acetonem. Po wszystkim nie zapomnijmy o smarowaniu oliwką i długim SPA – aceton bardzo wysusza.

Hybrydy z efektem dymu – jak je zrobić samodzielnie?

Efekt dymu, szczególnie ten namalowany na czarnym lakierze, prezentuje się bardzo tajemniczo i zmysłowo. Jego ogromną zaletą jest łatwość wykonania – prawie każdy powinien sobie z nim poradzić. Warto wiedzieć, że efekt dymu na hybrydach można otrzymać na kilka sposobów, a najciekawszy z nich wymaga użycia farbek akwarelowych.

Wystarczy tylko namalować wzorek białym lakierem, następnie utrwalić topem i zmatowić. Na tak przygotowaną warstwę nakładamy akwarelę wymieszaną z wodą i rozprowadzamy ją po wcześniej przygotowanym białym wzorku. Ostrożnie czekamy, aż farbka naturalnie wyschnie i dopiero po tym nakładamy błyszczący top. Nie przejmujmy się, jeśli wyjedziemy akwarelą poza biały lakier, w tym przypadku błędy nadają efektowi naturalności i głębi.

Inne sposoby na hybrydy z efektem dymu

Jeśli nie jesteśmy przekonani do akwareli albo brakuje nam czasu na czekanie, to podobny efekt otrzymamy z pomocą samych lakierów hybrydowych lub neonowego pyłku. W przypadku lakieru wykonujemy te sami kroki co z akwarelą, jednak zamiast farby nakładamy lakier zmieszany z białym topem. Wolimy nieco odważniejsze kolory? Zamiast akwareli na biały lakier nakładamy neonowy pyłek, a następnie całość utwardzamy.

Inne modne propozycje na hybrydy w domu

Rok 2020 upływa pod hasłem “vintage”. Czas wolny pozwala na eksperymenty ze swoim wizerunkiem, przez co wiele kobiet decyduje się na duże zmiany w garderobie. Powraca trend pin-up girl, a także charakterystyczne dla niego odważne kolory. Na paznokciach sprawdzają się neony i balonowe pastele, czasami suto pokryte brokatem.

Obserwują profile na Instagramie, z łatwością zauważymy, że trendem jest również dopasowanie lakieru hybrydowego do makijażu. Niech paznokcie będą w takim samym odcieniu co szminka albo ulubiony cień do powiek – taki zabieg na pewno przyciągnie spojrzenia i zwróci na siebie uwagę.

Czy efekt dymu na hybrydach łatwo zmyć samodzielnie?

Efekt dymu na hybrydach zmywa się tak samo, jak inne lakiery tego typu. Wystarczy mocny zmywacz z acetonem i odrobina cierpliwości. Najłatwiej nasączyć nim gąbkę i przyłożyć na pół minuty do paznokcia. Można też zanurzyć dłoń w miseczce ze zmywaczem, jednak ten sposób o wiele bardziej wysuszy nasze skórki.

Samodzielny manicure z użyciem lakierów hybrydowych jest łatwy do wykonania. Co więcej, o wiele łatwiej z nim eksperymentować, ponieważ każda warstwa zostaje utrwalona, przez co nie musimy długo czekać, aż wyschnie.