Home » Manicure hybrydowy » Hybrydy do porodu, czy bezpiecznie jest się na nie decydować?

Hybrydy do porodu, czy bezpiecznie jest się na nie decydować?

Cze 26, 2019 | Manicure hybrydowy

Hybrydy do porodu to temat, który praktycznie codziennie przewija się przez fora i portale społecznościowe. Opinie są sprzeczne, dlatego tak wiele przyszłych mam nie wie co zrobić, by zapewnić bezpieczny poród sobie i dziecku.

Na szczęście postęp w zakresie monitorowania zdrowia podczas zabiegów pozwala na coraz więcej i nie zawsze będziemy musiały martwić się paznokciami w tym ważnym dniu.

Zapraszamy do przeczytania artykułu, w którym dowiecie się wszystkiego o hybrydach w ciąży.

Hybrydy, co to właściwie jest?

Manicure hybrydowy to metoda stylizacji paznokci polegająca na użyciu lakieru, który utwardza się pod wpływem lampy UV. Technika pozwala na otrzymanie o wiele trwalszego efektu niż przy klasycznych sposobach.

Ponadto hybrydy wychodzą też korzystnie cenowo, ponieważ utrzymują się wyjątkowo długo. Jeśli nasze paznokcie rosną w przeciętnym tempie, to spokój z malowaniem mamy na około dwa tygodnie! Warto wspomnieć, że lakier błyskawicznie wysycha. Same plusy dla zabieganych osób.

Nie można wyobrazić sobie lepszego poprawiacza humoru na czas porodu i okres połogu, kiedy większość kobiet nie ma siły nawet na podstawowe czynności. O wyjściu do kosmetyczki na manicure nie wspominając.

Czy hybrydy są zdrowe?

Miłośniczki pięknie pomalowanych paznokci znane są z eksperymentowania z lakierami. Za jedne z najtrwalszych uznaje się hybrydy i właśnie dlatego są tak często wybierane. Niestety nieumiejętne korzystanie z tego typu manicure może mieć szkodliwy wpływ na nasze zdrowie. Zanim sięgniemy po hybrydy, warto wcześniej przemyśleć wszystkie za i przeciw.

Największą wadą hybryd jest konieczność ich utwardzania pod lampą UV. Zabieg ten nie tylko wysusza skórę i przyspiesza proces starzenia, ale też może sprawić, że komórki zaczną mutować, co w efekcie może prowadzić do czerniaka. Aby uchronić się przed szkodliwym wpływem promieniowania, warto posmarować ręce dobrym kremem z filtrem UV lub założyć specjalne rękawiczki.

Kolejną wadą hybryd jest naruszenie naturalnej warstwy ochronnej paznokcia, przez co z czasem staje się coraz bardziej kruchy i łamliwy. Samo nałożenie lakieru nie jest problemem, to jego ściąganie niszczy płytkę. Warto zapytać kosmetyczki jakiej techniki używa, ponieważ wiele zależy właśnie od niej. Odpowiednio przeprowadzony zabieg zagwarantuje nam gładką i zdrową płytkę paznokcia.

Nie ma większych przeciwskazań do robienia hybryd podczas ciąży i do porodu, wszystko zależy od indywidualnego podejścia i od tego, jak bardzo zależy nam na ładnie wyglądających paznokciach.

W przypadku, gdy paznokcie pomagają nam się uspokoić, warto pomyśleć, czy rezygnowanie z nich za wszelką cenę jest opłacalne.

Hybrydy podczas porodu, w czym przeszkadzają?

Hybrydy do porodu nie przeszkadzają w niczym samym kobietom. Problem wynika z konieczności monitorowania zdrowia i sposobu, którym się to robi. W przeszłości najpopularniejszą metoda oceny stanu kobiety było obserwowanie zabarwienia paznokci.

Zmiana koloru płytki i jej zasinienie może świadczyć o zaburzeniach pracy serca i niedotlenieniu. Na szczęście nowoczesne metody nie wymagają obserwowania paznokci, a jedynie założenia na palec wskazujący pulsoksymetru.

Urządzenie działa na zasadzie oceny pomiaru czerwonych krwinek, które pochłaniają promieniowanie czerwone i podczerwone. Pomalowane paznokcie mogą sprawić, że pulsoksymetry starego typu podadzą zakłamany wynik.

Warto wiedzieć, że zmierzyć natlenienie krwi można też z palca u nogi lub płatka ucha. U noworodków pulsoksymetr zakłada się na stópkę albo nadgarstek.

Czy pulsoksymetr jest wykorzystywany do każdego porodu?

Pulsoksymetr nie jest wymagany do każdego przypadku, jednak możemy być pewne, że założą go na czas cesarki i porodu ze znieczuleniem. Ponadto w nowoczesnych i prywatnych klinikach sprzęt jest na tyle wyspecjalizowany, że nie będzie konieczna rezygnacja z ulubionych hybryd do porodu.

Czy do porodu można mieć hybrydy?

Nic więc nie stoi na przeszkodzie, żeby do porodu założyć hybrydy. Jeśli nie mamy przeciwwskazań zdrowotnych, a ładnie pomalowane paznokcie poprawiają nam komfort psychiczny, to spytajmy się lekarza, jakim sprzętem dysponuje dany szpital.

W najgorszym wypadku będziemy zmuszone wykonać manicure samą bazą i przezroczystym topem, aby kolor nie wpływał negatywnie na wynik pomiaru pulsoksymetru. Można też pozostawić palce wskazujące bez lakieru, ale nie jest to estetyczny efekt. Jeśli zbliżamy się już do terminu porodu, to warto pozbyć się lakieru dla świętego spokoju. Nie jest to konieczne, jednak unikniemy drobnych problemów, które potrafią skutecznie zepsuć nam samopoczucie.

Wiele kobiet jest ganionych za zastanawianie się nad przezroczystymi hybrydami, jednak pamiętajmy, że w profesjonalnie wykonanych paznokciach nie ma nic złego.

Inne sposoby na piękny manicure do porodu

Pamiętajmy, że hybrydy to nie jedyny sposób na piękne paznokcie. Możemy też zafundować sobie klasyczne tipsy, które dodatkowo są modne w tym sezonie lub manicure tytanowy.

Ten ostatni sposób nie tylko jest wyjątkowo trwały, ale też nie wymaga korzystania z takich urządzeń do manicure, jak lampy UV do utwardzania. Jedyne czego potrzebujemy to specjalna baza i tytanowy puder, tak zwany akryl sypany. Na koniec paznokcie traktujemy utwardzaczem i już, możemy cieszyć się manicure, który wytrzyma prawie wszystko.