Home » Manicure hybrydowy » Hybryda w 5 minut? Poznaj najszybsze stylizacje

Hybryda w 5 minut? Poznaj najszybsze stylizacje

Sie 14, 2020 | Manicure hybrydowy, Trendy, tutoriale

Malowanie paznokci nie należy do najszybszych zabiegów upiększających. W przypadku klasycznych lakierów na wyschnięcie należy poczekać minimum kilka minut. Trochę lepiej jest z hybrydami, ponieważ lampa utwardza je błyskawicznie, jednak ich zrobienie jest wieloetapowe i trwa nieco dłużej niż malowanie klasycznym lakierem. Jeśli szukacie wzorów, których wykonanie jest ekspresowe, a cały manicure nie zajmie Wam więcej niż 15 minut, to zapraszamy do przeczytania poniższego wpisu. Opisaliśmy w nim kilka szybkich sposobów na malowanie paznokci hybrydami. Zapraszamy!

Dlaczego hybrydy wygrywają z klasycznymi lakierami?

Na początku warto wspomnieć, że lakiery klasyczne nakłada się równie szybko, jednak czas ich wysychania jest o wiele dłuższy. Nawet po godzinie dalej musimy na nie uważać, ponieważ każde zderzenie z czymś twardym może pozostawić na nich ślad. Hybrydy utwardzamy lampą i nieco dłuższy czas malowania paznokci zostaje wynagrodzony przez błyskawiczne wysychanie lakieru.

Proste sposoby na manicure hybrydowy

Prosty manicure nie musi być mało efektowny. Warto pamiętać, że niektóre wzory maluje się kilka sekund, a te i tak całe lata utrzymują się wśród najpopularniejszych zdobień u kosmetyczek. Nalezą do nich między innymi hybrydy syrenki, stylowy french manicure, a także gładko pomalowane czerwone paznokcie. Z wieloma wzorami poradzimy sobie samodzielnie i wcale nie potrzebujemy do nich specjalnych akcesoriów. Możemy wykorzystać sreberko, wsuwki i wykałaczki.

Wzory hybryd, których namalowanie zajmie nam kilka minut

Jak już wspominaliśmy, do niektórych wzorów niepotrzebny jest talent, ani profesjonalne narzędzia. Wystarczy jedynie odrobina cierpliwości i lampa, która utwardzi nasz lakier hybrydowy. Z poniższymi wzorami poradzi sobie każdy, ponadto ich przewagą jest niedoskonałość. Najpiękniej wyglądają, jeśli sprawiają wrażenie stworzonych przypadkiem, ot błahy błąd podczas malowania ulubionego wzoru. Dowolność tworzenia zdobień sprawia, że zawsze zostaną docenione i zwrócą na siebie uwagę.

1. Szybki manicure hybrydowy typu snake skin

Stylizacja paznokci na wężową skórkę jest w modzie od wielu lat. Łatwo ją stworzyć klasycznym lakierem, a na hybrydach wygląda jeszcze lepiej i do tego bardzo profesjonalnie. Czego potrzebujemy do tej stylizacji? Wystarczą dwa lakiery: kolorowy i bazowy biały. Przyda się też top, który pomoże wydłużyć życie naszych paznokci.

Najpierw płytki malujemy bazowym lakierem, który normalnie utwardzamy. Następnie na folii lub palecie mieszamy ze sobą ten sam top z wybranym kolorem, koniecznie w stosunku 1:1. Mieszankę nakładamy na paznokcie, jednak tym razem nie utwardzamy. Następnie bierzemy do ręki wsuwkę z kulkowym zakończeniem lub wykałaczkę, zanurzamy w topie i robimy kropki na pomalowanych paznokciach. Po chwili lakier zacznie układać się w charakterystyczny wzór przypominający wężową skórę. Na koniec nakładamy top i utwardzamy. Manicure robi się ekspresowo i nie trzeba do niego specjalnych umiejętności.

2. Szybki manicure hybrydowy typu marmurek

Kolejnym szybkim i prostym sposobem na pomalowanie paznokci jest marmurkowa hybryda. Jej urok tkwi w losowości wzoru, który za każdym razem wychodzi inaczej, dzięki czemu nigdy się nie nudzi. Warto też eksperymentować z różnymi kontrastowymi odcieniami lakierów hybrydowych. Wykonanie tego wzoru jest bardzo proste, a jedyne czego potrzebujemy, to dwa lakiery hybrydowe i wsuwka lub wykałaczka.

Na oczyszczone paznokcie nanosimy lakier wykałaczką. Robimy to, przeciągając po paznokciu z góry na dół. Pasy malujemy na przemian, każde pociągnięcie to inny kolor – mają się układać na przemian. Następnie bierzemy czystą wykałaczkę i falowanym ruchem przeciągamy wykałaczką po paznokciu. Kolory delikatnie zleją się ze sobą, tworząc marmurek. Ostatnie kroki to utwardzenie i nałożenie ochronnego topu.

3. Szybki manicure hybrydowy w grochy

Kropki lub kwiaty na paznokciach to także szybkie i efektowne zdobienie. Co więcej, wykonamy je tak samo szybko, jak poprzednie propozycje. Potrzebne nam będą 2 lub 3 lakiery hybrydowe, baza i top.

Najpierw nakładamy bazę, utwardzamy ją i malujemy paznokcie wybranym kolorem – ten także utwardzamy. Następnie na paznokciach robimy kropki, najłatwiej wykonać je wykałaczką, którą za każdym razem zanurzamy w lakierze. Kropki również dajemy pod lampę UV. Całość kończymy, nakładając top, który ochroni wzór.

Jeśli wolimy nieco bardziej skomplikowany wzór, to kropki otaczamy kreseczkami w innym kolorze, jednak pamiętajmy, że takich zmieści się na paznokciu mniej. Kropki z kreskami przypominają minimalistyczne kwiaty, co prezentuje się niezwykle uroczo.

Łatwy i szybki manicure hybrydowy – podsumowanie

Powyższe sposoby na wykonanie manicure hybrydowego są przykładem, że nie każde zdobienie jest skomplikowane i wymagające. Niektóre z nich wykonamy w kilka minut i to w domowych warunkach. Co więcej, wszystkie propozycje wymagają posiadania jedynie 4 kolorów lakierów, co pomoże zaoszczędzić budżet. Pamiętajmy, że każdy kolor możemy również położyć na paznokciach solo, dzięki czemu manicure nigdy się nie znudzi.