Home » Manicure hybrydowy » Galaxy nails, czyli top 4 propozycje na kosmiczne stylizacje paznokci

Galaxy nails, czyli top 4 propozycje na kosmiczne stylizacje paznokci

Maj 8, 2021 | Manicure hybrydowy, Ozdoby i niestandardowe zdobienia

Kosmos na paznokciach stał się hitem wśród stylizacji hybrydowych. Prezentuje się niezwykle stylowo i wcale nie jest tak trudny do wykonania, jak mogłoby się wydawać. Ilość kreatywnych wersji tego manicure’u sprawia, że szybko nie wyjdzie z mody. Sposobów na galaktyczne paznokcie jest kilka, a my prezentujemy nasze ulubione wersje kosmicznych stylizacji hybrydowych.

Galaxy nails – wyjątkowo modny manicure hybrydowy

Mogłoby się wydawać, że w świecie manicure’u hybrydowego było już wszystko. Jednak spośród wszystkich stylizacji, które przewijały się przez trendy hybrydowe, to właśnie galaxy nails podbiły serca i dłonie kobiet. Są nie tylko oryginalną propozycją odpowiednią na imprezy lub wielkie wyjścia, ale równie stylowo prezentują się na co dzień. Galaktyczne paznokcie to odpowiedź na fascynację głębokim Kosmosem, a także wyraz podziwu wobec piękna nocnego nieba.

Jakie produkty są potrzebne do wykonania hybrydowych galaxy nails?

Lakiery wykorzystywane do stworzenia kosmicznej stylizacji posiada w swojej kolekcji większość paznokciomaniaczek. Bazę do wykonania galaxy nails najczęściej stanowi czarny lub granatowy lakier. Poza nimi potrzebne będą:

 • lampa do utwardzania hybryd,
 • pilnik i blok polerski,
 • baza oraz top coat (może być z brokatem),
 • cleaner (odtłuszczacz) i waciki,
 • lakiery hybrydowe: biały, fioletowy, różowy, zielony, błękitny, srebrny,
 • brokat do stylizacji,
 • kawałek gąbeczki i pędzelek do zdobień.

Oczywiście nie wszystkie kolory lakierów zostaną wykorzystane w jednej stylizacji, ale mając wiedzę, jak wykonać gwiezdne paznokcie, będziemy mogli eksperymentować z doborem kolorów.

Jak wykonać galaktyczne paznokcie hybrydowe? Tutorial krok po kroku

Stworzenie rozgwieżdżonej galaktyki na paznokciach na pierwszym rzut oka wydaje się skomplikowanym zadaniem. Jednak wykonanie podstawowej wersji tego manicure’u hybrydowego nie wymaga od nas wyjątkowych umiejętności. Wystarczy, że zaopatrzymy się w potrzebne lakiery i akcesoria, a następnie będziemy kierować się sprawdzonymi wskazówkami.

#1 Przygotowanie dłoni i paznokci

Tak jak w przypadku każdej innej stylizacji, przed wykonaniem galaktycznych paznokci musimy odpowiednio przygotować nasze dłonie. W tym celu warto poświęcić czas na małe SPA. Chwila relaksu przed ulubionym serialem, z dłońmi zanurzonymi w ciepłym i pachnącym roztworze z olejkami nie tylko wpłynie pozytywnie na wygląd skóry i paznokci, ale także znacząco poprawi nasz nastrój. Po wyjęciu dłoni z wody należy je dokładnie osuszyć, a paznokcie odtłuścić.

#2 Usunięcie skórek

W następnym kroku zajmiemy się skórkami. Należy nałożyć na nie preparat ułatwiający usuwanie. Po odczekaniu kilku minut będziemy mogli odsunąć je za pomocą drewnianego patyczka. Pozostałości warto wyciąć za pomocą cążków. 

Gdy skórki są już usunięte, przejdziemy do ustalenia kształtu paznokci. Jeżeli są za długie, możemy je skrócić. Kształt będziemy nadawać za pomocą pilniczka. W przypadku długiej płytki popularne są paznokcie w migdałki, trumienki i w kształcie kwadratu. Krótkie paznokcie najlepiej prezentują się spiłowane w delikatny łuk.

#3 Wykonanie gwiezdnej stylizacji

 • Po nadaniu kształtu paznokciom przychodzi czas na zmatowienie płytki za pomocą bloczku polerskiego, a następnie przemycie jej cleanerem. Na tak przygotowaną płytkę możemy nałożyć bazę, która przedłuży trwałość naszego manicure’u. Bazę utwardzamy w lampie. 
 • Następnie nakładamy pierwszą warstwę lakieru. Wykonując klasyczną wersję galaxy nails, lakierem podstawowym powinien być czarny lub granatowy. Dla pełnego krycia warto nałożyć go dwa razy, za każdym razem utwardzając.
 • Na gąbeczkę nakładamy biały lakier hybrydowy i delikatnie go wklepujemy, tworząc mgławicę. Stemplujemy, starając się za mocno nie dociskać, od góry do dołu pod kątem około 45 stopni. Utwardzamy w lampie. 
 • Na stworzoną przez nas mgławicę nakładamy gabeczką warstwę kolejnego lakieru – może być różowy, fioletowy lub zielony. Również delikatnie go wklepujemy, po czym utwardzamy.
 • Na tym etapie możemy dodać za pomocą srebrnego lub białego lakieru kropeczki i kreseczki imitujące gwiazdy. Utwardzamy je w lampie.
 • Całość pokrywamy brokatowym topem, który skutecznie ochroni naszą stylizację, a do tego doda jej wyjątkowego blasku.

Najlepsze propozycje kosmicznych stylizacji paznokci hybrydowych

Jak wiadomo galaxy nails można wykonać w kilku różnych wydaniach, a my postanowiliśmy wyróżnić cztery naszym zdaniem najlepsze sposoby na kosmiczną stylizację.

#1 Klasyczne galaxy nails

W klasycznym wydaniu galaxy nail to nic innego jak ciemny lakier bazowy z nałożonymi na niego jasnymi plamkami. Całość najczęściej pokrywa się topem z brokatem. Taki manicure przypomina rozgwieżdżone niebo nocą i wygląda obłędnie!

źródło: Pinterest

#2 Kosmiczne paznokcie ze złotym akcentem

Najczęściej do wykonania gwiazd lub mgławicy wykorzystuje się srebrny lakier lub brokat. Jednak równie dobrze, a z pewnością bardziej elegancko, będzie się na paznokciach prezentować złoto. Za pomocą złotego lakieru wyczarujemy pięknie mieniącą się Drogę Mleczną na naszych paznokciach!

źródło: Pinterest

#3 Kolorowe paznokcie galaktyczne

Kto powiedział, że kosmiczne paznokcie muszą mieć ciemną bazę? Możemy zabawić się kolorami i stworzyć własną wariację na temat galaxy nails. Zielona mgławica na białym tle? Jak najbardziej! Możliwości jest wiele, dlatego warto poeksperymentować.

źródło: Pinterest

# 4 Paznokcie hybrydowe z wzorkami astronomicznymi

To propozycja w sam raz dla miłośniczek wyrazistych akcentów i oryginalnych wzorów. Do jego wykonania potrzebny jest jedynie cienki pędzelek do zdobień i odrobina wyobraźni. Na paznokciach mogą znaleźć się planety, gwiazdy, a nawet rakiety i statki kosmiczne. Ten rodzaj zdobienia gwarantuje prawdziwy efekt “wow!”.

źródło: Pinterest