Home » Zdrowe paznokcie » Czy hybryda niszczy paznokcie? Obalamy mity

Czy hybryda niszczy paznokcie? Obalamy mity

Lis 30, 2018 | Zdrowe paznokcie

Manicure hybrydowy cieszy się niesłabnącą popularnością wśród kobiet. Nic w tym dziwnego – cenimy go przede wszystkim za trwałość i piękny połysk. Wiele kobiet uważa właśnie tę formę manicure za najwygodniejszą, inne stosują go tylko na wyjątkowe okazje, a jeszcze inne w ogóle nie wykonują manicure hybrydowego, ponieważ uważają, że niszczy płytkę paznokcia. A jak jest naprawdę? Dziś obalamy mity dotyczące szkodliwości manicure hybrydowego.

Czym różni się hybryda od manicure tradycyjnego?

Manicure hybrydowy to metoda stylizacji paznokci, która wykorzystuje połączenie lakieru do paznokci i żelu do manicure. W zasadzie manicure hybrydowy wykonuje się tak jak manicure tradycyjny, różnica polega jednak na tym, że każdą warstwę lakieru utwardzamy dodatkowo w lampie UV lub LED. Manicure hybrydowy charakteryzuje trwałość (nawet do 3 tygodni), która jest nieosiągalna w przypadku klasycznych lakierów do paznokci. Dodatkowo paznokcie zaraz po pomalowaniu są idealnie gładkie i błyszczące. Decydując się na manicure hybrydowy, nie musimy czekać w nieskończoność jak lakier wyschnie. Paznokcie są suche natychmiast po utwardzeniu w lampie. Pomimo wielu zalet paznokci hybrydowych wiele osób uważa, że paznokcie po zdjęciu hybrydy mogą być osłabione lub – co gorsza – uszkodzone.

Czy hybryda może zniszczyć nam paznokcie?

Prawidłowo wykonany (i usunięty) manicure hybrydowy NIE niszczy płytki paznokcia pod warunkiem, że hybryda została nałożona na zdrowe paznokcie. Obiegowa opinia na temat szkodliwości manicure hybrydowego wynika przede wszystkim stąd, że istnieje wiele rzeczy, które w manicure hybrydowym można wykonać niepoprawnie, zwłaszcza przez osoby, które nie mają w tym wprawy.

Źródło: pinterest.com

Najważniejsze rady, jak nie zniszczyć paznokci hybrydą

  1. Odpowiednie przygotowanie płytki paznokcia

Bardzo ważny etapem wykonania manicure hybrydowego jest odpowiednie przygotowanie płytki paznokcia. Jeżeli pominiemy ten krok lub wykonany go niestarannie, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nasze paznokcie po ściągnięciu hybrydy będą po prostu osłabione. Opiłowanie płytki to czynność, której absolutnie nie możemy pominąć, jednak to właśnie wtedy najczęściej dochodzi do uszkodzeń paznokcia. W matowieniu nie chodzi o to, by piłować pół płytki paznokcia. Należy to robić bardzo delikatnie, pilnikiem o odpowiedniej gradacji lub blokiem polerskim, który posiada delikatniejszą fakturę, dzięki czemu umożliwia ściągnięcie tylko wierzchniej, błyszczącej warstwy, nie naruszając głębszej struktury paznokcia. Trzeba pamiętać, że nieodpowiednio wykonane zmatowienie płytki może ją osłabić i zniszczyć jej strukturę, przyczyniając się tym samym do powstawania bruzd i innych uszkodzeń.

2. Używanie preparatów do hybryd wysokiej jakości

Hybryda hybrydzie nierówna. Podobnie, jak w przypadku innych kosmetyków, tutaj również mamy do czynienia z produktami różnej jakości. Kupowanie zestawu lakierów hybrydowych niewiadomego pochodzenia nie będzie najlepszym pomysłem. Korzystanie z wysokiej jakości lakierów hybrydowych, znanych marek eliminuje ryzyko uszkodzenia paznokci.

Źródło: neonail.pl

3. Zbyt długie trzymanie hybrydy

Długość noszenia hybrydy to sprawa indywidualna, ale z pewnością zbyt długie trzymanie hybrydy może spowodować przesuszenie naturalnej płytki (do tego dochodzi jeszcze nieestetycznie wyglądający odrost). Dobrą praktyką jest robienie sobie przerw co jakiś czas pomiędzy kolejnymi hybrydami.

4. Nieumiejętnie ściągnięta hybryda

Źle ściągnięta hybryda to najczęstszy powód uszkodzonej płytki paznokcia. Przede wszystkim musimy pamiętać, że hybrydy nie wolno ściągać frezarką, ponieważ w ten sposób bardzo łatwo można uszkodzić sobie naturalną płytkę paznokcia. Do ściągnięcia lakieru powinno używać się acetonu, jednak lepiej wybierać remover do hybryd, który dodatkowo jest wzbudzony w substancje łagodzące, np. lanolinę, zapobiegającą wysuszaniu płytki. Niestety, standardowe acetonowe zmywacze wysuszają paznokcie.

Stosując te rady, minimalizujemy ryzyko zniszczenia paznokci hybrydą.