Home » Ozdoby i niestandardowe zdobienia » Cyrkonie i kryształki na paznokciach hybrydowych – manicure zamiast biżuterii

Cyrkonie i kryształki na paznokciach hybrydowych – manicure zamiast biżuterii

Gru 5, 2018 | Ozdoby i niestandardowe zdobienia

Cyrkonie i kryształki to elegancka ozdoba paznokci, która stanowi obecnie trend we wzornictwie paznokci. Manicure hybrydowy z cyrkoniami może wyglądać niezwykle elegancko i wytwornie zarówno na jednym, jak i na wszystkich paznokciach.

Czy warto założyć cyrkonie na paznokcie hybrydowe?

Zdania na ten temat są podzielone, ale jednego możemy być pewni – efekt jest spektakularny. Starannie przyklejone cyrkonie do paznokci, które współgrają z całym manicure, robią naprawdę efekt WOW. Dzięki cyrkoniom i kryształkom uzyskamy elegancki manicure 3D, który szczególnie dobrze sprawdzi się podczas większych wyjść i wyjątkowych okazji, gdyż zastąpi nam biżuterię.

Jak zdobić paznokcie hybrydowe cyrkoniami?

Jeżeli chodzi o zdobienia paznokci hybrydowych cyrkoniami i kryształkami, to tutaj mamy naprawdę ogromne pole do popisu. Dla zwolenniczek delikatnego manicure polecamy zdobienie cyrkoniami jednego palca, np. serdecznego. Wzory z cyrkonii możemy ułożyć na wiele sposobów, np. układając subtelny łuk z kryształków wzdłuż górnej lub dolnej linii paznokcia. Małe cyrkonie mogą posłużyć nam jako pojedyncze akcenty, ale możemy też ułożyć więcej kryształków, uzyskując skupiska w kształcie figur geometrycznych, kwiatów, serc czy innych wzorów. Co więcej, same ozdoby przeznaczone do naklejania na paznokcie mogą mieć przeróżny kształt. Poza najpopularniejszymi okrągłymi kamyczkami do wyboru mamy również te w kształcie kwadratów, serduszek, gwiazdek, kwiatów itp. Możemy je dowolnie ze sobą łączyć i uzyskiwać niepowtarzalne stylizacje, wobec których na pewno nikt nie przejdzie obojętnie. Zdobienie cyrkoniami możemy wykonać w sposób minimalistyczny, ale możemy również zaszaleć, tworząc z nich kompozycję na całym paznokciu.

Źródło: pinterest.com

Źródło: neonail.pl

Źródło: styl.fm

Jak aplikować cyrkonie na hybrydę?

Cyrkonie na hybrydę możemy nakładać na kilka sposobów. Najpopularniejszym ze sposobów jest ułożenie kamyczków na warstwie dyspersyjnej koloru, po czym utwardzenie wszystkiego w lampie, a następnie pokrycie całości topem. Drugi sposób polega na aplikacji cyrkonii na lepkiej warstwie topu i wysuszeniu paznokci pod lampą. Paznokcie hybrydowe z cyrkoniami możemy także uzyskać wykorzystując klej do tipsów. Gdy utwardzimy lakier i top, możemy użyć kleju, umieszczając go w miejscach, gdzie mają znaleźć się cyrkonie. Na koniec stylizacji kryształki warto zabezpieczyć topem.

Z jakim kolorem łączyć cyrkonie?

Cyrkonie dobrze wyglądają w połączeniu z praktycznie każdym kolorem lakieru, ale szczególnie efektownie prezentują się na tle paznokci w odcieniu nude. Pastele i kolory nude w połączeniu z kryształkami to propozycja dla pań, które lubią klasykę, jednak chcą ją nieco bardziej ożywić. Takie zdobienie wiele dziewczyn wykorzystuje również w manicurze ślubnym.

Jak długo trzymają się cyrkonie na paznokciach?

Cyrkonie przykleja się na top lub na klej do tipsów. Obie metody mają podobną trwałość. Jeżeli manicure został wykonany starannie, a kryształki były dobrze przyklejone, mogą utrzymać się nawet tak długo jak cały manicure. Niestety, zdarza się często, że odpadają one szybciej, nawet kilka dni po założeniu, np. na skutek zahaczenia lub uszkodzenia mechanicznego. Generalnie to jak długo utrzymają się cyrkonie na paznokciach, zależy od tego, jakie czynności wykonujemy. Jeżeli często myjemy naczynia, sprzątamy i ogólnie angażujemy się w wiele prac, cyrkonie na pewno szybciej odpadną.