Home » Manicure hybrydowy » 6 sposobów na złamany paznokieć pod hybrydą

6 sposobów na złamany paznokieć pod hybrydą

Lut 15, 2021 | Manicure hybrydowy

Manicure hybrydowy na ogół chroni nasze naturalne paznokcie przed mechanicznymi uszkodzeniami. Niestety czasem jednak może dojść do ich złamania, co nie tylko zaburza całą estetykę stylizacji, ale jest również bardzo bolesne. Taka sytuacja może okazać się kłopotliwa, zwłaszcza kiedy przydarzy się nam na moment przed wielkim wyjściem. Na szczęście istnieją szybkie domowe metody na sprawne i bezbolesne uporanie się z tym problemem. Przedstawiamy 6 sposobów na złamany paznokieć pod hybrydą.

#1 “Łatka” z… saszetki herbaty

Chyba każdej z nas zdarzyło się złamanie paznokcia na dosłownie chwilę przed wyjściem. Nie musi być jednak równoznaczne ze zniszczeniem całej hybrydowej stylizacji. Wystarczy, że wykonamy “łatkę” przy użyciu rzeczy, którymi wszyscy dysponują w swoim domu. Potrzebne będą nam:

  • saszetka herbaty,
  • pęseta,
  • klej do tipsów,
  • pilnik do paznokci. 

W pierwszej kolejności musimy zdjąć lakier hybrydowy. Następnie wysypujemy herbatę z torebeczki – będzie ona potrzebna do wykonania łatki. Niewielki fragment woreczka wycinamy nożem lub nożyczkami i nakładamy na niego klej pęsetą. Łatkę przyklejamy dokładnie w miejscu uszkodzenia paznokcia. Po odczekaniu dłuższej chwili aż klej wyschnie, wygładzamy płytkę za pomocą polerki lub pilnika. Na koniec oczywiście ponownie aplikujemy lakier hybrydowy. Gotowe! 

#2 Naprawa za pomocą lakieru hybrydowego

Kolejny sposób nie należy do najłatwiejszych i wymaga zdolności manualnych. Otóż złamany paznokieć pod hybrydą naprawić można także za pomocą… lakieru hybrydowego! Poza tym przyda nam się baza, pilnik, forma do przedłużania oraz żel wzmacniający. Gdy już zaaplikujemy bazę i utwardzimy ją w lampie, możemy przejść do procesu naprawczego. Wówczas pod uszkodzony paznokieć podkładamy formę do przedłużania. Następnie nakładamy żel wzmacniający, który także poddajemy utwardzeniu. Ostatni krok to opiłowanie przedłużonej części paznokcia, tak by uzyskać zadowalający kształt. 

#3 Sposób na złamany paznokieć pod hybrydą – zestaw naprawczy

Innym pomysłem na uporanie się ze złamanym paznokciem pod hybrydą jest skorzystanie z gotowego zestawu naprawczego. Można go nabyć w hurtowniach kosmetycznych i wielu sklepach. Zwykle składa się on z kilku produktów, które umożliwiają skuteczną i sprawną naprawę złamanego paznokcia. Jeśli więc boimy się niestandardowych metod lub nie mamy zbyt imponujących umiejętności manualnych, to gotowy zestaw naprawczy spełni nasze oczekiwania. 

#4 Uratuj złamany paznokieć… jedwabiem

Może się zdarzyć, że paznokieć pęknie w tak newralgicznym miejscu, że konieczne będzie zdjęcie hybrydy. Jeśli mamy wyjątkowo kruche paznokcie, warto być przygotowanym i mieć zawsze pod ręką mini zestaw “ratunkowy”. W jego skład wchodzić powinny delikatny pilnik, jedwab lub lniane włókno, klej i polerka dobrej jakości. Pierwszy krok to wygładzenie paznokci oraz nałożenie w miejscu złamania kosmetyku z jedwabiem i kleju. Paznokieć możemy dodatkowo zabezpieczyć odżywką utwardzającą. Po wyschnięciu całości pozostaje nam wypolerowanie paznokcia oraz nadanie mu preferowanego kształtu.

#5 W przypadku poważnego złamania – profesjonalna rekonstrukcja

Jeśli pęknięcie paznokcia jest na tyle poważne i głębokie, że powoduje dotkliwy ból, warto rozważyć profesjonalną rekonstrukcję akrylem lub żelem. W procesie gojenia bardzo pomagają też żele lecznicze, które wzmacniają paznokcie, zapobiegając ich pękaniu w przyszłości. Absolutnie obowiązkowe jest regularne stosowanie odżywki – szczególnie w przerwach od noszenia hybryd. 

#6 Złamany paznokieć pod hybrydą – unikaj acetonu

Panuje błędne przekonanie, że hybrydy osłabiają naturalną płytkę paznokcia. Tymczasem tym, co ma katastrofalny wpływ na stan naszych paznokci, jest raczej… nadmiar acetonu. Jego największą wadą jest to, że wysusza paznokcie, przez co stają się bardziej kruche. Jeśli więc chcemy uniknąć pękania paznokci, powinniśmy zaopatrzyć się we frezarkę do ściągania hybryd. Gdy już dojdzie do złamania, używajmy jak najmniej acetonu, aby nie obciążać już i tak osłabionego paznokcia.

Jak uratować złamany paznokieć pod hybrydą?

Jak widać, jest wiele sposobów na uratowanie złamanego paznokcia pod hybrydą. Możemy między innymi wykonać “łatkę” z fragmentu saszetki herbaty, zabezpieczyć miejsce złamania lakierem hybrydowym lub posłużyć się jedwabiem. Pamiętajmy jednak o regularnej pielęgnacji naturalnej płytki paznokcia – stosujmy ją obowiązkowo w przerwach od noszenia hybryd. Uważajmy też na nadmiar acetonu, który przesusza paznokcie, powodując ich kruszenie. Dzięki temu zapobiegniemy złamaniom w przyszłości.