Home » Manicure hybrydowy » 6 pomysłów na wykorzystanie brokatowego lakieru hybrydowego

6 pomysłów na wykorzystanie brokatowego lakieru hybrydowego

Sie 16, 2021 | Manicure hybrydowy, Ozdoby i niestandardowe zdobienia

Rynek lakierów hybrydowych pełen jest zarówno klasycznych, gładkich barw, jak również odcieni brokatowych. Możemy także sięgnąć po brokatowe topy i lakiery przezroczyste z różnego rodzaju drobinkami. Choć mogłoby się wydawać, że możliwości ich wykorzystania jest niewiele, tak naprawdę jest zgoła inaczej. Oto kilka ciekawych manicure z zastosowaniem brokatowych lakierów hybrydowych. Zapraszamy do lektury.

Jednolity, brokatowy manicure hybrydowy

Najprostszym, a zarazem bardzo efektownym manicure jest ten wykonany w całości lakierami brokatowymi. Wystarczy, że po odpowiednim przygotowaniu paznokci i nałożeniu bazy, pomalujemy kilka warstw kolorowego lakieru z brokatem. Musimy pamiętać, aby każdą warstwę dokładnie utwardzić. Im więcej warstw koloru, tym lepsze krycie. Jeśli zależy nam na idealnie gładkich, brokatowych paznokciach, warto pomalować je minimum trzema cienkimi warstwami.

Manicure kombinowany: połącz brokatowy z gładkim

Kolejnym i równie prostym sposobem na wykonanie manicure hybrydowego jest pomalowanie paznokci zarówno klasycznym, jak i brokatowym lakierem. Panie najchętniej sięgają po trzy paznokcie w tradycyjnym lub matowym kolorze a dwa w brokatowym. Dzięki temu manicure jest nietuzinkowy, równocześnie prosty i ozdobny. Jeśli lubimy zdobienia, możemy dodatkowo na paznokciach wymalować dowolne wzorki. Pamiętajmy jednak, by nie przesadzić i nie stworzyć zbyt dekoracyjnych zdobień. Najlepiej sprawdzą się proste, jednokolorowe wzory zwierzęce (np. panterka), roślinne (np. kwiaty, liście) lub geometryczne.

Delikatna warstwa brokatu na klasycznym kolorze manicure hybrydowego

Kolejną możliwością wykorzystania hybrydowych lakierów z brokatem to pojedyncza warstwa wykańczająca położona na zwykły lakier. Tak wykonany manicure daje nam wiele wariantów. Przede wszystkim możemy dowolnie dobierać kolory, na zasadzie uzupełnienia lub kontrastu. Inna sprawa, że lakiery z brokatem pozwalają na różne rozmieszczenie drobinek. Możemy nim malować tak, by paznokieć ozdobiony został jedynie niewielką ilością brokatu. Ale jeśli wolimy, da się go również nałożyć gęsto. To sprawia, że przy pomocy tego samego brokatowego lakieru hybrydowego wykonamy kilka różnych manicure, od delikatnie połyskującego w słońcu, aż po mocno błyszczący w każdym świetle.

Brokatowe zdobienia w manicure hybrydowym

A co jeśli nie lubimy zbyt dużej ilości brokatu, czy musimy zupełnie z niego rezygnować? Nic bardziej mylnego. Hybrydowy lakier z drobinkami może nam posłużyć również do wykonania różnego rodzaju zdobień. Jak je wykonać? 

Dla ułatwienia, na przygotowanej bazie kolorystycznej, możemy namalować wzór, który później wypełnimy brokatową barwą. To, jaki wzór wybierzemy, zależy wyłącznie od naszych upodobań oraz umiejętności. Na początek polecamy proste, geometryczne. Wszelkiego rodzaju kwadraty, okręgi, trójkąty, które będą przecinać nasze paznokcie, doskonale nadają się do brokatowych zdobień. Możemy ozdabiać zarówno te elementy jak i odwrotnie, na drobinkowym tle wymalować matowe figury geometryczne.

Brokatowe ombre w hybrydowym manicure

Lubicie manicure w stylu ombre? Mamy dobrą wiadomość, do jego wykonania możemy również wykorzystać hybrydy brokatowe lub z różnymi efektami. Przy nieco większych umiejętnościach możemy także wykonać brokatowym baby boom. Na początek jednak polecamy przetestowanie brokatowego ombre. Jak się do tego zabrać? Najłatwiej będzie zacząć od wymalowania jednolitego koloru jako bazy. Standardowo lakiery możemy dobierać kontrastowo lub sięgać po kilka odcieni tej samej barwy. 

W najprostszej wersji wystarczy, że na bazę położymy lakier z brokatem. Nałóżmy go od dołu do ⅔ wysokości paznokcia. Po utwardzeniu dokładamy kolejną warstwę do połowy paznokcia. Czynność powtarzamy raz jeszcze, ale już w niewielkiej ilości do maksymalnie ⅓ wysokości płytki. Dzięki temu w prosty i szybki sposób wymalujemy brokatowe ombre. Oczywiście lakier z drobinkami nakładać da się zarówno od wolnego brzegu, jak i nasady paznokcia. Możemy również pobawić się i kolejne warstwy wyciągnąć, np. wykałaczką, tworząc coś na kształt brokatowego ognia.

Inne pomysły na brokatowe zdobienia w hybrydach

Brokatowe lakiery hybrydowe dają nam dużo więcej możliwości stworzenia wyjątkowego i niepowtarzalnego manicure. Ogranicza nas wyłącznie fantazja. Do tworzenia wzorków możemy wykorzystać stemple, szablony czy paski i naklejki. Łączmy ze sobą różne style, narzędzia i dodatki, dzięki którym stworzymy nasze małe arcydzieło brokatowe na paznokciach.