Home » Paznokcie na różne okazje » 3 pomysły na manicure hybrydowy, kiedy pracujesz w biurze

3 pomysły na manicure hybrydowy, kiedy pracujesz w biurze

Wrz 5, 2019 | Paznokcie na różne okazje

Każda albo prawie każda kobieta zgodzi się ze stwierdzeniem, że kiedy chodzi o wygląd, to manicure jest istotną sprawą. Nie od dzisiaj wiadomo, że makijaż nie tylko twarzy, ale i dłoni to wizytówka człowieka. Paznokcie zwracają szczególną uwagę, kiedy pracujemy w biurze, przy komputerze i z dokumentami. Wydawać by się mogło, że jest to dobra okazja do tego, aby trochę poszaleć z naszym manicure hybrydowym. Niestety nic bardziej mylnego. Jeśli pracujemy w biurze, to musimy przestrzegać kilku zasad dotyczących zdobienia paznokci, ponieważ jest ono miejscem, w którym obowiązują zasady dress code, obowiązujące również manicure.

Manicure hybrydowy do biura, czyli kilka rad na start

Zdrowe paznokcie są podstawą każdego zabiegu kosmetycznego. Zanim zdecydujemy się na konkretny kolor naszego manicure, to dobrze jest poznać kilka wskazówek, aby nie budził on żadnych zastrzeżeń. Elegancki manicure jest ,,wisienką na torcie” całej naszej stylizacji. Ważne, aby był odpowiednio dopasowany i dobrze komponował się z całością naszego wyglądu. W przeciwnym razie będzie on nieestetycznym dodatkiem, który zepsuje zarówno nasz strój, jak i samopoczucie.

Delikatny manicure hybrydowy, czyli niby jest, ale jakby go nie było

Delikatne kolory o jasnych odcieniach są idealnym rozwiązaniem, kiedy pracujemy w biurze i szukamy odpowiedniego lakieru dla naszych paznokci. Pokazujemy dzięki nim, że dbamy o nasz wygląd, ale jednocześnie nie jest on krzykliwy. Tym samym nie będziemy niepotrzebnie  zwracać na siebie uwagę. Doskonale sprawdzą się tutaj takie kolory lakierów hybrydowych jak: róż, fiolet, pomarańcz czy brąz, ale oczywiście wszystko w delikatnym odcieniu. Dobrze w tej sytuacji wypadają również odcienie nude. Komponują się idealnie z makijażem no make up, który jest obowiązkowy w pracy biurowej.

Trend prosto z Francji – francuski manicure

Francuski manicure jest dobrym dowodem na to, że Francja- elegancja to nie przypadkowe zestawienie ze sobą kilku słów. Ten rodzaj malowania paznokci charakteryzuje konkretne i zdecydowane kobiety, które potrafią dostosować się odpowiednio do sytuacji. Możemy tutaj pomyśleć o delikatnej ozdobie na paznokciu, która będzie subtelnym, a jednocześnie gustownym wykończeniem naszego manicure hybrydowego.

Kolor koralowy, a manicure hybrydowy do pracy

Szukając dalej inspiracji dotyczących odpowiedniego manicure, który sprawdzi się w miejscach biurowych, warto pomyśleć o kolorze koralowym. Paznokcie w takim odcieniu to również ciekawa propozycja, kiedy pastelowe kolory lakieru hybrydowego nie są tym, w czym czujemy się najlepiej. Tego rodzaju barwa nie rzuca się zbytnio w oczy, ale przede wszystkim nadaje dłoniom zdrowy wygląd.

Elegancki manicure ze wzorem do pracy.

Manicure hybrydowy, a wzory

Wzory na paznokciach cieszą się już większą aprobatą podczas pracy w biurze, jednak i w tej kwestii należy przestrzegać kilku istotnych zasad. Nie mogą one zdominować naszego manicure hybrydowego oraz muszą występować w małej ilości i być wykonane w delikatny sposób. Zbyt wiele wzorów naraz może również negatywnie świadczyć o naszej osobie przed pracodawcą, współpracownikami w biurze oraz obsługiwanymi przez nas klientami. Nie od dziś wiadomo, że ,,Jak cię widzą, tak Cię piszą”.

Hybryda do biura – o czym jeszcze warto pamiętać

Jeśli jesteśmy miłośniczkami ostrych i mocno kolorowych akcentów na paznokciach to musimy się z nich zrezygnować. Zasady wyglądu pracowników biurowych mówią jasno, że nie ma tutaj miejsca na wyraźny i rzucający się w oczy manicure hybrydowy. Ostrym czy neonowym zielenią, czy żółcią mówimy stanowcze nie. Paznokcie w kilku kolorach naraz to również nie najlepszy pomysł, kiedy pracujemy przy komputerze. Co prawda, w okresie wakacyjnym tego typu styl malowania paznokci staje się coraz bardziej popularny, jednak pracując np. w korporacji, musimy się z nim pożegnać. Ponadto, jeśli idziemy na rozmowę o pracę w bardzo kolorowych paznokciach, możemy przez przyszłego pracodawcę zostać odebrane jako osoba niedojrzała o dziecięcym usposobieniu, co może mieć wpływ na wynik rekrutacji.